Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Valencie: Město moderní architektury

en.wikipedia.orgMiliony turistů z celého světa každoročně tráví dovolenou ve  Španělsku. Vedle Madridu a Barcelony mnoho z nich cestuje i do Valencie, třetího největšího města této země plné slunce, nekonečných pláží a dobrého jídla.

 

Valencie (španělsky Valencia) leží uprostřed východního pobřeží Španělska. Toto pobřeží je zvané Costa del Azahar (Pobřeží pomerančového květu), ne nadarmo se takto nazývá, na pomeranče a mandarinky zde totiž narazíte téměř na každém kroku.

 

Mapa

    Zdroj mapy: openstreetmap.org  

 

cs.wikipedia.org

By No machine-readable author provided. Michel BUZE assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


cs.wikipedia.org

By Martin Stiburek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 Jak je to tady s MHD? 5 ti linkovovým metrem se dopravíte skrz celé město (Mapa metra)

 

 

Oblíbená místa a památky

Staré město (Ciutat Vella)

Centrum letoviska se nachází v blízkosti řeky Turia, přibližně 4 kilometry od pobřeží azurově zbarveného Středozemního moře. Staré město je lemováno kavárničkami, restauracemi a typickými úzkými uličkami.

Nezapomeňte v nějaké z restaurací ochutnat tapas (malé chuťovky), paellu (rýži s mořskými plody), jako dezert churros - tyčinky z páleného těsta namáčené v čokoládě a k pití třeba sangriu. Po výtečném jídle se projděte ke kostelíku Carmen z 13. století na Plaza del Carmen nebo ke klášteru obklopenému fontánkami a pro Valencii charakteristickými pomerančovníky.

 

 

Katedrála La Seu

Gotická katedrála ze 13. století, postavená na náměstí Plaza de la Reina, na místě, kde dříve stávala arabská mešita. Z důvodu postupné renovace nese katedrála i prvky romantismu, baroka a neoklacismu. Doporučuji vyjít po točitých schodech na asi 50 metrů vysokou gotickou zvonici Miguelete (nazývá se zdrobněle Micalet), z níž budete mít krásný výhled na celé město.

Llotja de la Seda – Hedvábný trh

Llotja de la Seda je pojmenování pro několik budov, které byly postaveny v jedinečném valencijském gotickém stylu v období mezi 15. a 16. stoletím. V dřívějších dobách se tu obchodovalo s hedvábím, dnes je Llotja de la Seda na seznamu památek UNESCO.

Ciutat de les Arts i les Ciènces - Město umění a vědy

Tento velmi modernistický komplex několika budov je od roku 2005 symbolem Valencie. První budovou tohoto komplexu je kino IMAX (L'Hemisfèric) – leží na vodě a tvarem připomíná tvar lastury, díky odrazu ve vodě připomíná obrovské lidské oko. V dalších budovách nalezneme operu, planetárium, Palác umění, Vědecké muzeum prince Filipa nebo zimní zahradu Umbraculo, která čítá okolo padesáti různých druhů květin a stromů z okolí Valencie. Nejvíce navštěvovaným objektem je však největší evropské mořské akvárium – L'Oceánográfic.


Nejbližší letiště: Valencia Airport

Kód: VLC

Trasa letu z Prahy do Valencie
  Trasa letu z Prahy do Valencie, přehled tarifů na Kiwi.com, přímé lety (zpáteční) zajišťuje ČSA za cca 3 700 Kč
   


Další zajímavá místa hodna navštívení:

ZOO Valencia

Velký zážitek pro děti i dospělé. K nejzajímavějším a nejoblíbenějším zvířatům patří lemuři.

Centrální tržiště

Toto veřejné tržiště  je považováno za jedno z nejstarších stále fungujících evropských tržišť.

González Martí Museum

Muzeum věnované keramice (se zvláštním důrazem na keramiku Valencie), porcelánu a dalšímu dekorativnímu umění, zaměřeno také např. na textil, tradiční kostýmy a nábytek.

Muzeum koridy

Město někomu může připadat rušné, ale najdete tu i velmi klidná místa v krásných moderních zahradách a parcích. Vzhledem k rozlehlosti parků je dobré, půjčit si v některé z mnoha půjčoven kolo a areál projet na kole.

Festival Falles

Jedna z největších akcí ve městě je festival Las Fallas (Falles). Je to španělský svátek, který se slaví od 12. do 19. března na počest svatého Josefa. Během pěti dnů a nocí probíhají ve městě oslavy, ohňostroje, tance, oslavy jídla a pití a průvody kostýmů, převážně historických valencijských, ale v posledních letech se objevují např. i filmové kostýmy. Zajímavá je rozhodně také rajčatová bitva zvaná Tomatina nebo veletrh květin.

 

National Museum of Ceramics and Decorative Arts "González Martí"

 

Ubytování:

Valencie

 

Autor: Markéta Hošková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Shawn Sidney, Valencie

 


Související články:

Mezinárodní letiště Valencie (VLC)

Levné ubytování v Evropě

Vlakové nádraží - Estació del Nord (Valencia)

Městská doprava ve Valencii

Pujčovna vozů on - line

Placení eurem

 

 

 

 

 

 

                                          Další španělská města
  Madrid Barcelona Almería Galicie  
  Oviedo Toledo Benidorm Córdoba  
  Zaragoza Sevilla Marbella Lloret de Mar  

 

 

Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!