Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Valencie: Město moderní architektury

en.wikipedia.orgMiliony turistů z celého světa každoročně tráví dovolenou ve  Španělsku. Vedle Madridu a Barcelony mnoho z nich cestuje i do Valencie, třetího největšího města této země plné slunce, nekonečných pláží a dobrého jídla.

 

Valencie (španělsky Valencia) leží uprostřed východního pobřeží Španělska. Toto pobřeží je zvané Costa del Azahar (Pobřeží pomerančového květu), ne nadarmo se takto nazývá, na pomeranče a mandarinky zde totiž narazíte téměř na každém kroku.

 

Mapa

    Zdroj mapy: openstreetmap.org  

 

cs.wikipedia.org

By No machine-readable author provided. Michel BUZE assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


cs.wikipedia.org

By Martin Stiburek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 Jak je to tady s MHD? 5 ti linkovovým metrem se dopravíte skrz celé město (Mapa metra)

 

 

Oblíbená místa a památky

Staré město (Ciutat Vella)

Centrum letoviska se nachází v blízkosti řeky Turia, přibližně 4 kilometry od pobřeží azurově zbarveného Středozemního moře. Staré město je lemováno kavárničkami, restauracemi a typickými úzkými uličkami.

Nezapomeňte v nějaké z restaurací ochutnat tapas (malé chuťovky), paellu (rýži s mořskými plody), jako dezert churros - tyčinky z páleného těsta namáčené v čokoládě a k pití třeba sangriu. Po výtečném jídle se projděte ke kostelíku Carmen z 13. století na Plaza del Carmen nebo ke klášteru obklopenému fontánkami a pro Valencii charakteristickými pomerančovníky.

 

 

Katedrála La Seu

Gotická katedrála ze 13. století, postavená na náměstí Plaza de la Reina, na místě, kde dříve stávala arabská mešita. Z důvodu postupné renovace nese katedrála i prvky romantismu, baroka a neoklacismu. Doporučuji vyjít po točitých schodech na asi 50 metrů vysokou gotickou zvonici Miguelete (nazývá se zdrobněle Micalet), z níž budete mít krásný výhled na celé město.

Llotja de la Seda – Hedvábný trh

Llotja de la Seda je pojmenování pro několik budov, které byly postaveny v jedinečném valencijském gotickém stylu v období mezi 15. a 16. stoletím. V dřívějších dobách se tu obchodovalo s hedvábím, dnes je Llotja de la Seda na seznamu památek UNESCO.

Ciutat de les Arts i les Ciènces - Město umění a vědy

Tento velmi modernistický komplex několika budov je od roku 2005 symbolem Valencie. První budovou tohoto komplexu je kino IMAX (L'Hemisfèric) – leží na vodě a tvarem připomíná tvar lastury, díky odrazu ve vodě připomíná obrovské lidské oko. V dalších budovách nalezneme operu, planetárium, Palác umění, Vědecké muzeum prince Filipa nebo zimní zahradu Umbraculo, která čítá okolo padesáti různých druhů květin a stromů z okolí Valencie. Nejvíce navštěvovaným objektem je však největší evropské mořské akvárium – L'Oceánográfic.


Nejbližší letiště: Valencia Airport

Kód: VLC

Trasa letu z Prahy do Valencie
  Trasa letu z Prahy do Valencie, přehled tarifů na Kiwi.com, přímé lety (zpáteční) zajišťuje ČSA za cca 3 700 Kč
   


Další zajímavá místa hodna navštívení:

ZOO Valencia

Velký zážitek pro děti i dospělé. K nejzajímavějším a nejoblíbenějším zvířatům patří lemuři.

Centrální tržiště

Toto veřejné tržiště  je považováno za jedno z nejstarších stále fungujících evropských tržišť.

González Martí Museum

Muzeum věnované keramice (se zvláštním důrazem na keramiku Valencie), porcelánu a dalšímu dekorativnímu umění, zaměřeno také např. na textil, tradiční kostýmy a nábytek.

Muzeum koridy

Město někomu může připadat rušné, ale najdete tu i velmi klidná místa v krásných moderních zahradách a parcích. Vzhledem k rozlehlosti parků je dobré, půjčit si v některé z mnoha půjčoven kolo a areál projet na kole.

Festival Falles

Jedna z největších akcí ve městě je festival Las Fallas (Falles). Je to španělský svátek, který se slaví od 12. do 19. března na počest svatého Josefa. Během pěti dnů a nocí probíhají ve městě oslavy, ohňostroje, tance, oslavy jídla a pití a průvody kostýmů, převážně historických valencijských, ale v posledních letech se objevují např. i filmové kostýmy. Zajímavá je rozhodně také rajčatová bitva zvaná Tomatina nebo veletrh květin.

 

National Museum of Ceramics and Decorative Arts "González Martí"

 

Ubytování:

Valencie

 

Autor: Markéta Hošková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Shawn Sidney, Valencie

 


Související články:

Mezinárodní letiště Valencie (VLC)

Levné ubytování v Evropě

Vlakové nádraží - Estació del Nord (Valencia)

Městská doprava (MHD) ve Valencii

Jak dlouho trvá let do Valencie

Last minute zájezdy do Valencie

Pujčovna vozů on - line

Placení eurem

 

 

 

 

 

 

                                          Další španělská města
  Madrid Barcelona Almería Galicie  
  Oviedo Toledo Benidorm Córdoba  
  Zaragoza Sevilla Marbella Lloret de Mar  

 

 

Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.