Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklotrasa Lednicko - Valtickým areálem

flickr.com(vita_CuBeZem, Miroslav Petrasko)Jižní Morava v okolí Břeclavi, a zejména v Lednicko-Valtickém areálu, který je chráněným územím, je rájem  cyklistů. Zejména milovníci rovinatých tras si zde přijdou na své. Cyklotrasy vedou lužními lesy, různě se kříží a vybrat si můžete z mnoha alternativ. Pokud máte rádi historické památky, můžete zvolit trasu dlouhou cca 40 km, která se dá pohodlně zvládnout i za jeden den. Výhodou je, že můžete udělat okruh, při němž se vrátíte do původního místa, ze kterého vyrazíte.

 

Vyrazíme z Lednice

Městečko Lednice je obvyklým výchozím bodem většiny cykloturistů. V místě samotném si můžete prohlédnout lednický zámek, který je podle statistik nejnavštěvovanějším historickým objektem v  ČR hned po pražském hradu a jihočeské Hluboké. Zámek je posazen v krásném prostředí zámeckého parku. Od zámku je vidět přes celý park na zdejší atrakci, kterou je známý Minaret. K němu se můžete dostat třemi způsoby. Pěšky parkem, na kole nebo lodičkou po řece Dyji.

 

flickr.com(vita_CuBeZem, Miroslav Petrasko)

 

Lichtenštejnské  stezky

Tyto stezky, které se kolem Lednice křižují a po kterých se na kole dostanete ke všem památkám a atrakcím, mají celkovou délku téměř 100 km. Vybrat si můžete kteroukoliv trasu a vždy budete obdivovat krásy, o jejichž vybudování se zasloužila knížecí rodina rodu Lichtenštejnů. Zdatnější sportovci se mohou během jednoho dne projet i cyklostezkách, která je zavedou i za rakouské hranice. To jsme však odbočili a tyto možnosti si můžeme nechat na jindy.

 

Janův hrad

Po jedné z mnoha cyklotras můžete po zhruba 8 kilometrech dojet z Lednice k Janovu hradu. Ten byl postaven jako romantická napodobenina zříceniny hradu a panstvu sloužil jako lovecký zámeček. Po prohlídce jeho interiéru se můžete v parku občerstvit u stánku umístěného u říčního přístavu. Zde můžete v klidu posedět a pozorovat například příjezdy a odjezdy výletních člunů, kteří vozí turisty po Dyji od lednického zámku až k Janovu Hradu.

 

Valtice

Jedná se o větší město, jehož hlavní atrakcí je zdejší zámek. Působí skutečně monumentálním dojmem včetně rozsáhlé zahrady. Za návštěvu stojí i zdejší bylinková zahrada a ve městě pak krásné náměstí.

 

Mikulov a Nové Mlýny

Z Valtic můžete odbočit na Mikulov a pokochat se jeho atmosférou. Zpět do Lednice může jet kolem zříceny hradu Pálava, což je symbol celé zdejší krajiny. Pokud sjedete dolů k Novomlýnským nádržím, můžete se v případě hezkého počasí vykoupat a pak se vrátit zpět lužními lesy do Lednice.

 

Délka trasy: 30-40 km

Náročnost: lehká

Povrch: převážně asfalt

 

Autor: Miroslav Šedivý

 

 
Další článek z této oblasti čtěte zde
 

 

 

 

   
 

Čtěte také: Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.