Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklotrasa Lednicko - Valtickým areálem

flickr.com(vita_CuBeZem, Miroslav Petrasko)Jižní Morava v okolí Břeclavi, a zejména v Lednicko-Valtickém areálu, který je chráněným územím, je rájem  cyklistů. Zejména milovníci rovinatých tras si zde přijdou na své. Cyklotrasy vedou lužními lesy, různě se kříží a vybrat si můžete z mnoha alternativ. Pokud máte rádi historické památky, můžete zvolit trasu dlouhou cca 40 km, která se dá pohodlně zvládnout i za jeden den. Výhodou je, že můžete udělat okruh, při němž se vrátíte do původního místa, ze kterého vyrazíte.

 

Vyrazíme z Lednice

Městečko Lednice je obvyklým výchozím bodem většiny cykloturistů. V místě samotném si můžete prohlédnout lednický zámek, který je podle statistik nejnavštěvovanějším historickým objektem v  ČR hned po pražském hradu a jihočeské Hluboké. Zámek je posazen v krásném prostředí zámeckého parku. Od zámku je vidět přes celý park na zdejší atrakci, kterou je známý Minaret. K němu se můžete dostat třemi způsoby. Pěšky parkem, na kole nebo lodičkou po řece Dyji.

 

flickr.com(vita_CuBeZem, Miroslav Petrasko)

 

Lichtenštejnské  stezky

Tyto stezky, které se kolem Lednice křižují a po kterých se na kole dostanete ke všem památkám a atrakcím, mají celkovou délku téměř 100 km. Vybrat si můžete kteroukoliv trasu a vždy budete obdivovat krásy, o jejichž vybudování se zasloužila knížecí rodina rodu Lichtenštejnů. Zdatnější sportovci se mohou během jednoho dne projet i cyklostezkách, která je zavedou i za rakouské hranice. To jsme však odbočili a tyto možnosti si můžeme nechat na jindy.

 

Janův hrad

Po jedné z mnoha cyklotras můžete po zhruba 8 kilometrech dojet z Lednice k Janovu hradu. Ten byl postaven jako romantická napodobenina zříceniny hradu a panstvu sloužil jako lovecký zámeček. Po prohlídce jeho interiéru se můžete v parku občerstvit u stánku umístěného u říčního přístavu. Zde můžete v klidu posedět a pozorovat například příjezdy a odjezdy výletních člunů, kteří vozí turisty po Dyji od lednického zámku až k Janovu Hradu.

 

Valtice

Jedná se o větší město, jehož hlavní atrakcí je zdejší zámek. Působí skutečně monumentálním dojmem včetně rozsáhlé zahrady. Za návštěvu stojí i zdejší bylinková zahrada a ve městě pak krásné náměstí.

 

Mikulov a Nové Mlýny

Z Valtic můžete odbočit na Mikulov a pokochat se jeho atmosférou. Zpět do Lednice může jet kolem zříceny hradu Pálava, což je symbol celé zdejší krajiny. Pokud sjedete dolů k Novomlýnským nádržím, můžete se v případě hezkého počasí vykoupat a pak se vrátit zpět lužními lesy do Lednice.

 

Délka trasy: 30-40 km

Náročnost: lehká

Povrch: převážně asfalt

 

Autor: Miroslav Šedivý

 

 
Další článek z této oblasti čtěte zde
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!