Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklotrasy u Suchdola nad Lužnicí

letecký pohled - TřeboňJihočeská obec Suchdol nad Lužnicí je známá především jako vodácká základna a tradiční startovací místo při plavbě po řece Lužnici. Neméně zajímavá však může být i pro milovníky  cykloturistiky, neboť okolí Suchdola je protkáno několika značenými cyklistickými stezkami. Samotná obec se sice nemůže pochlubit žádnými zvláštními pamětihodnostmi, jedinou je místní kostel sv. Mikuláše.

 

Máte-li rádi zadumanou jihočeskou krajinu a převážně rovinaté úseky pro své výlety na kole, můžete v Kostel sv. Mikuláše v Suchdole nad Lužnicí Suchdole strávit příjemnou dovolenou. Ubytovat se můžete v místním kempu, který vám poslouží jako výhodná základna pro kratší i delší výlety. Je to oblíbená základna vodáků, ale i vy můžete využít ubytování v pohodlné chatce a stravovat se v místní restauraci. V létě se po návratu můžete vykoupat a odpočívat na pláži zatopených pískoven Tušť či Majdalena mezi obcí a vesnicí Klikov, což je velice oblíbené letovisko poskytující příjemné a čisté koupání. 

 

Ze Suchdola do Třeboně a zpět

Tento nenáročný okruh dlouhý cca 30 km budete absolvovat převážně po asfaltových a štěrkových cestách, rovinatou krajinou s borovými lesy. Vydáte se ze Suchdola směrem na Klikov a dále do obce Chlum u Třeboně. Odtud pak vede cyklotrasa 1034 až do Třeboně. Zpět můžete jet stejnou cestou, nebo využít málo frekventovanou silničku kolem obce Domanín až do Suchdola.

Tato trasa je příjemná a cestou můžete udělat několik zajímavých zastávek. První z nich je Chlum u Třeboně, což je oblíbené letovisko na břehu rekreačního rybníka Hejtman. Chlum je městys, který vás zaujme zvláštním kouzlem a atmosférou připomínající spíše severní Itálii. K zajímavostem patří místní zámek a jeho rozsáhlý park s řadou vzácných dřevin. Dominantou obce je však farní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

 

 
Lázeňská Třeboň, čtěte zde
 

 

Z Chlumu pojedete po žluté cyklotrase 1034 kolem několika rybníků až do Třeboně. Cestou se určitě zastavte na hrázi největšího českého rybníka Rožmberk. Město Třeboň stojí na břehu dalšího velkého rybníka s názvem Svět. Za návštěvu stojí renesanční zámek, Schwarzenberská hrobka a zámecký pivovar, na jehož nádvoří můžete ochutnat výborné kvasnicové  pivo, nebo zmrzlinu „U Itala“ vedle Hradecké brány. Třeboň je  rybářským městem, a proto můžete navštívit některou specializovanou restauraci s rybími pochoutkami.


Další tipy na cyklistický výlet

Pokud si troufáte na delší trasy, můžete se vydat například k pohádkovému hradu Červená Lhota, nebo k nejsevernějšímu bodu Rakouska k hotelu Peršlák. Řada cyklotras vede Novohradskými horami a okruhy ze Suchdola a zpět jsou dlouhé od 50 do 70 kilometrů.

 

Penziony, hotely, apartmány v nabídce booking.com -  jižní Čechy, město Třeboň

booking.com

 

 

     
 

Čtěte také: Velká jezera a přehrady v Jižních Čechách

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.