Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklotrasy u Suchdola nad Lužnicí

letecký pohled - TřeboňJihočeská obec Suchdol nad Lužnicí je známá především jako vodácká základna a tradiční startovací místo při plavbě po řece Lužnici. Neméně zajímavá však může být i pro milovníky  cykloturistiky, neboť okolí Suchdola je protkáno několika značenými cyklistickými stezkami. Samotná obec se sice nemůže pochlubit žádnými zvláštními pamětihodnostmi, jedinou je místní kostel sv. Mikuláše.

 

Máte-li rádi zadumanou jihočeskou krajinu a převážně rovinaté úseky pro své výlety na kole, můžete v Kostel sv. Mikuláše v Suchdole nad Lužnicí Suchdole strávit příjemnou dovolenou. Ubytovat se můžete v místním kempu, který vám poslouží jako výhodná základna pro kratší i delší výlety. Je to oblíbená základna vodáků, ale i vy můžete využít ubytování v pohodlné chatce a stravovat se v místní restauraci. V létě se po návratu můžete vykoupat a odpočívat na pláži zatopených pískoven Tušť či Majdalena mezi obcí a vesnicí Klikov, což je velice oblíbené letovisko poskytující příjemné a čisté koupání. 

 

Ze Suchdola do Třeboně a zpět

Tento nenáročný okruh dlouhý cca 30 km budete absolvovat převážně po asfaltových a štěrkových cestách, rovinatou krajinou s borovými lesy. Vydáte se ze Suchdola směrem na Klikov a dále do obce Chlum u Třeboně. Odtud pak vede cyklotrasa 1034 až do Třeboně. Zpět můžete jet stejnou cestou, nebo využít málo frekventovanou silničku kolem obce Domanín až do Suchdola.

Tato trasa je příjemná a cestou můžete udělat několik zajímavých zastávek. První z nich je Chlum u Třeboně, což je oblíbené letovisko na břehu rekreačního rybníka Hejtman. Chlum je městys, který vás zaujme zvláštním kouzlem a atmosférou připomínající spíše severní Itálii. K zajímavostem patří místní zámek a jeho rozsáhlý park s řadou vzácných dřevin. Dominantou obce je však farní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

 

 
Lázeňská Třeboň, čtěte zde
 

 

Z Chlumu pojedete po žluté cyklotrase 1034 kolem několika rybníků až do Třeboně. Cestou se určitě zastavte na hrázi největšího českého rybníka Rožmberk. Město Třeboň stojí na břehu dalšího velkého rybníka s názvem Svět. Za návštěvu stojí renesanční zámek, Schwarzenberská hrobka a zámecký pivovar, na jehož nádvoří můžete ochutnat výborné kvasnicové  pivo, nebo zmrzlinu „U Itala“ vedle Hradecké brány. Třeboň je  rybářským městem, a proto můžete navštívit některou specializovanou restauraci s rybími pochoutkami.


Další tipy na cyklistický výlet

Pokud si troufáte na delší trasy, můžete se vydat například k pohádkovému hradu Červená Lhota, nebo k nejsevernějšímu bodu Rakouska k hotelu Peršlák. Řada cyklotras vede Novohradskými horami a okruhy ze Suchdola a zpět jsou dlouhé od 50 do 70 kilometrů.

 

Penziony, hotely, apartmány v nabídce booking.com -  jižní Čechy, město Třeboň

booking.com

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!