Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázeňská Třeboň

Lázně, cs.wikipedia.orgKdo by neznal Třeboň, jedno z nejznámějších míst jižních Čech. Třeboň ale není vyhledávána pouze nadšenými rybáři, ale také řadou lidí, kteří si chtějí odpočinout v jedněch z několika místních lázní. Třeboň nabízí skutečné hýčkání pro každého, kdo po něm zatouží, a věřte, že výběr procedur a možností ubytování je zde opravdu rozmanitý.

 

 

Lázně Aurora

Web města

Mapa města

 

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

Ráj pro rybáře

Třeboňský kapr je známý asi všem, kdo právě čtou tyto řádky. Třeboň je velice vyhledávanou lokalitou nadšených rybářů, protože třeboňské rybníky nabízejí skutečně kouzelnou atmosféru. Rybníků zde najdete opravdu mnoho, jedním z nejznámějších je však rybník Rožmberk. Tento rybník je největší u nás a díky tomu mu mnoho lidí říká „Jihočeské moře“.

 

Rožemberk, cs.wikipedia.orgRybník Rožmberk

 

Lázeňská tvář Třeboňska

Ačkoliv to možná mnozí z vás neví, Třeboň nabízí i řadu lázeňských aktivit. Pokud teda chcete vyrazit na opravdu překrásnou lázeňskou dovolenou, Třeboň je ideální volbou. Vybírat můžete například mezi Bertinými lázněmi či Lázněmi Aurora, a dále také z řady wellness hotelů. O ubytování tu tedy rozhodně nouze není a co se týče nejrůznějších procedur a aktivit, je opravdu z čeho vybírat.

Možná se ptáte, na kolik takové lázně v Třeboni vyjdou. To záleží hlavně na tom, jaký balíček ubytovaní a procedur si vyberete.  Například pobyt v lázních Aurora na celý týden, s polopenzí a různými procedurami vyjde jednu osobu na 8 – 9 tisíc. Jestliže ale nevyrážíte přímo do lázní, ale stačí vám nějaký zajímavý wellness pobyt v hotelu, počítejte rozhodně s nižšími cenami. Dvě osoby si tu mohou užít například skvělý wellness víkend, který bude oba dohromady stát kolem 4 000Kč.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgRožmberská ulice v centru Třeboně

 

Lázně, cs.wikipedia.orgTřeboňský zámek

 

Místní zajímavosti

Jestliže milujete zajímavé turistické cíle, potom vás Třeboň jistě nadchne. Navštívit zde můžete například známou Schwarzenberskou hrobku, která vás jistě nadchne především svou architekturou. Dále byste při návštěvě Třeboně jistě neměli vynechat místní zámek nebo Augustiniánský klášter.

 

Autor/vložil: K.M.

 

     
  Přehled lázní na mapě  
 

 
     

 

 


*Autor úvodní fotky - By Kralpilot (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Autor fotky Rybník Rožmberk - By ZdeněkK (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky Rožmberská ulice  - By Wolfgang Sauber (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - zámek Třeboň - By Karelj (Own work (own photo)) [Public domain], via Wikimedia Commons

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Ubytování - Třeboň


 

Velká jezera a přehrady v Jižních Čechách


 

Kde leží rybník Rožmberk

 
     

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.