Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Mikulovský okruh

Délka trasy je asi 80 kilometrů. Jižní část okruhu vede převážně po asfaltových cestách a prochází Lednicko – valtickým areálem, severní část střídají silnice třetí třídy, lesními komunikace a terénní úseky. V období mokra jsou travnaté a nezpevněné části trasy přístupné pouze na  horském kole.

 

 

 

 

Průběh trasy

Začátek trasy je v Mikulově. Tato architektonická perla Moravy je nejen dávnou křižovatkou kultur, ale také městem vína a ojedinělých historických památek. Nabízí pohled na bělostné skály a rozmanitou květenu.

 


 

Z Mikulova pokračujeme dál do sklepní kolonie U Rybníčku v Březí, kde si můžete prohlédnout jeden z nejpůsobivějších moravských souborů sklepních staveb. Vinařství Kern nabízí možnost poznat nejmodernější  vinařské technologie. Dále pokračujeme do Novosedel. Mírná vyvýšenina Přerovský vrch nabízí nádherný, panoramatický pohled na městečko Mikulov.

Cestou lze navštívit cyklokemp U Jáňů, který nabízí ukázku ekologického hospodářství a projížďku na koni.

V Novosedlech si můžete prohlédnout kostel sv. Ondřeje, který si zachoval svoji původní románskou podobu.

Cesta pokračuje dál směrem do Pavlova. Projíždíte Pasohlávkami, což je oblíbené letovisko a rybářská osada zároveň. Cesta vede mezi řekami Jihlavou a Svratkou do Strachotína, obce, která je úzce spojována s počátkem vinařství na Moravě. Zde je i nádherný výhled na Pavlovské vrchy.

Určitě si nenechte ujít prohlídku Dolních Věstonic, kde na vás čeká archeologická expozice s pověstnou sochou Venuše.

Z Pavlova stezka míří do Lednice a Lednicko – valtického areálu.

 


V Lednici můžete navštívit novogotický zámek a nádhernou oranžérii. Do zahrady lednického zámku můžete využít lodní přepravu (samozřejmostí je i přeprava kol).

Pokud jste milovníci folklóru, určitě zavítejte do Hlohovce, který leží v polovině cesty mezi Lednicí a Valticemi. Cesta pak směřuje zpět do Mikulova.

Podél celé trasy je dostatek možností nejen pro odpočinek, ale i pro občerstvení. Průběh celé trasy je převážně rovinatý a je vhodný pro všechny cyklisty.

 

Ubytování v Mikulově

 

Pension Crhan

Cena na noc pro dva - 835 Kč
 

Mikulovský Šenk

Cena na noc pro dva - 888 Kč
 

Pension Kiwi

Cena na noc pro dva - 940 Kč

 

 

 

 

                                              Mikulov - informace

   

 

     
 

Čtěte také: Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.