Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole: cyklotrasami okolo Máchova jezera

Ilustrační fotoPřemýšlíte kam vyrazit o víkendu na kole? Věříme, že možností je spousta a v případě, že máte chuť, můžete nám do redakce zaslat vaše tipy s krátkým povídáním. My jsme si vyzkoušeli cyklotrasy okolo Máchova jezera. A musíme říct, že jsme nebyli zklamáni! Perfektní povrch, krásné lesní prostředí - ideální pro nenáročný cyklovýlet.

Začněte v Doksech

Naše výprava započala svůj výlet v malé obci pod Bezdězem - v Doksech, kde najdete také Hlavní pláž Máchova jezera. Mimochodem, tuto sobotu, tedy 28. května, probíhá od 17 hodin na Hlavní pláži tzv. "Otvírání Máchova jezera" s různými kulturními akcemi. Vstupné je zdarma. Více informací najdete zde. Do Doks se můžete vydat vlakem. V případě, že použijete své auto, podobně jako my, můžete využít místní parkoviště - nedaleko hlavního nádraží je poměrně velké parkoviště zdarma. Často je však v létě plné.

Trasa je s jistou opatrností vhodná pro rodiny s dětmi. Poslední část naší trasy (směr Hradčany - Doksy) však vedla po hlavní silnici, pokud se vydáte s dětmi, bude vhodné tuto část cesty vynechat.

Vzdálenost:
32.52 km
Doba jízdy:
cca. 2 hodiny
Spálíte kalorií:
1171 kcal
Nadmořská výška:
290 m / 381 m
Nastoupáno:
479 m ↑ / 500 m ↓
Obtížnost: střední

Mapa trasy:


Zobrazit místo Máchovo jezero na kole na větší mapě

 

 

Fotografie:

Na kole - Máchovo jezeroNa kole - Máchovo jezeroNa kole - Máchovo jezeroNa kole - Máchovo jezero

 

 

     
   

Čtěte také: Máchovo jezero trochu jinak

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.05.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.