Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole Konstantinolázeňskem

Ruiny hradu GutštejnPlzeňský kraj nabízí mnoho zajímavých lokalit, historických pamětihodností, hradů a zámků, ale pouze jedny lázně. Ovšem jejich návštěva rozhodně stojí za to, abyste zde strávili třeba i krásnou dovolenou.

 

Obec Konstantinovy lázně je posazena uprostřed  lesů a okolní příroda láká k procházkám a hlavně k cyklovýletům. Můžete se vydat jakýmkoliv směrem a vždy budete mít příležitost poznat úhledné vesničky, zachovalé zámky či hradní zříceniny, osvěžit se cestou v některém z mnoha rybníků a hlavně se kochat čistou přírodou, ve které nemusíte dlouhou dobu potkat člověka.

 

Prusíkův pramen v Konstantinových lázních

Prusíkův pramen v Konstantinových lázních

Autokemp

My jsme zvolili ubytování v kempu uprostřed obce. Pohodlná chatka s vlastním stáním pro  auto, čisté umývárny, možnost přípravy vlastního jídla nebo využití prodeje hotových jídel a občerstvení, to vše bylo ideální základnou pro relaxaci po celodenním výšlapu na kole. Prostě jsme si mohli kamkoliv vyjet s pocitem, že se máme kam vrátit.  

 

Na kole po okolí

Okolí Konstantinových lázní nabízí spoustu možností. Jeden výlet můžete nasměrovat do blízkého lomu Okrouhlák. Čedičové podloží je důvodem průzračně čisté vody, ve které se můžete za teplého počasí příjemně osvěžit. Je zde písečná pláž se stánkem s občerstvením. Lom leží v sousedství přírodního parku Úterský potok, jeho název je odvozen od malebné vesničky Úterý, ležící cca 3 km od Konstantinových lázní. Tento výlet můžete spojit s návštěvou dvou hradů, ke kterým se dostanete na kole, i když budete muset poslední úsek kolo tlačit.

 

Hrady Gutštejn a Krasíkov

Zříceniny hradu Gutštejn lákají svou romantikou a především úchvatnými výhledy do okolí. Dominantou je 20 m vysoká věž se Zřícenina hradu Krasíkovzaoblenými rohy.

Dalším hradem na cestě je Krasíkov, který byl vybudován již v r. 1250 nad stejnojmennou obcí. Nejvýraznější dominantu hradního návrší tvoří dnes kaple sv. Máří Magdalény.

 

 

 

 

Do Mariánských lázní

Zdatnější cykloturisté se mohou vydat z Konstantinových lázní až do Mariánských lázní. Trasa vede přes vesničku Úterý, je mírně zvlněná a po málo frekventovaných silničkách se dostanete až ke známému klášteru premonstrátů v Teplé. Můžete si prohlédnout i dlouho nepřístupné interiéry a odpočinout si v krásně upraveném parku. Odtud se můžete podívat ještě do Mariánských lázní nebo se vykoupat v blízkém rybníku.

 

 
O Mariánských lázních čtěte zde
 

 

K návratu můžete zvolit stejnou trasu nebo před Konstantinovými lázněmi odbočit ke hradu Gutštejn. Celý okruh měří cca 40 km a zvládnete jej pohodlně za jeden den včetně odboček ke koupání, zastavení v některé venkovské hospůdce a věnování se krásným výhledům na kopcovitou krajinu.

 

 Náměstí v Úterý

Náměstí v obci Úterý

 

Nabídka ubytování - booking.com

booking.com

 

Autor: Miroslav Šedivý

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.