Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole podél Labe

Poklidný pohled na LabePokud nemáte v lásce šlapání do kopce, vydejte se na kole z Děčína podle Labe až do německého lázeňského města Bad Schandau. Pojedete stále po rovině a všude přítomná auta zde uvidíte jen přes široké koryto řeky na opačném břehu, kudy vede silnice z Děčína přes Hřensko dále do Německa. Po levé ruce vám občas prosviští rychlík jedoucí po vyvýšené železniční trati a po pravé ruce nebude nic jiného, než volně plynoucí široká řeka. Kulisu tvoří jedinečné pískovcové skály zvedající se na pravém břehu.

 

Ubytování v městě Děčín od 700Kč/noc.

Kde začít

Cyklostezka „Labská trasa“ byla dokončena a otevřena teprve před několika málo lety. Její kvalitní asfaltový povrch je důvodem příjemné jízdy téměř neustále po rovině. Začíná kousek na hlavním silničním mostem v Děčíně, který spojuje oba břehy přímo pod Pastýřskou stěnou, což je spolu s protějším zámkem symbol tohoto severočeského města. Pokud přijedete se svým kolem vlakem, můžete vystoupit na děčínském hlavním nádraží, nebo ve stanici Děčín-východ. Odtud je to na start cyklovýletu v obou případech cca 1 km. Když přijedete autem, je nejvýhodnější parkoviště na nábřeží pod zámkem. Odtud m.j. vede také pěkná cyklostezka směrem na Staré děčínské město, ovšem ta měří pouze 3 km.

 

Pastýřská stěna

 

Labskou trasu můžete absolvovat i opačným směrem, ovšem prvních cca 8 km pojedete po úzké a poměrně frekventované silnici do Hřenska. Vhodnější a klidnější je nástup na opačném břehu, odkud se vydáte směrem na Dolní Žleb.

 

Výhled na Děčínský zámek

Výhled na Děčínský zámek

 

Labskou krajinou

Výlet po Labské trase je možné absolvovat téměř v každém ročním období. V létě je to patrně nejlepší, neboť zejména za teplého počasí budete mít pocit svěžího vzduchu od řeky. Hlavní atrakcí jsou nejrůznější bizarní pískovcové útvary uprostřed borovicových lesů, které budete mít stále před očima. Toto území je součástí chráněného území Českosaské Švýcarsko, které je plné přírodních krás v podobě skal, lesů, prudkých srázů a impozantních výhledů.

Zhruba po dvou hodinách pohodlné jízdy se dostanete až do Bad Schandau, což je příjemné lázeňské město. Již na jeho okraji budete projíždět příměstskou zástavbou, tvořenou úhlednými vilkami se zahrádkami a u některých se můžete i občerstvit a pochutnat si na německých specialitách. V Bad Schandau se můžete projít po kolonádě a prohlédnout si zajímavé náměstí. Po odpočinku na nábřežní lavičce se můžete vydat zpět stejnou cestou, nebo po opačném břehu, případně se můžete nalodit na výletní loď a dojet zpět do Děčína.   

Autor: Petr Randus

 

 

Poloha Děčína

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.