Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Průvodce - Dachstein West

HoryKaždý rok v prosinci těsně před Vánocemi jezdíme okusit do Alp první sníh. Tento rok jsme zvolili menší středisko v  Rakousku, Dachstein West. Důvodem výběru byla především blízkost z České republiky (cca 5 hodin cesty z Prahy) a také fakt, že středisko není pro české lyžaře příliš známé.

 

Vleky  a lanovky vedou z několika obcí, a to z Gosau, Russbachu a vzdálenějšího Annabergu, ve svazích se propojují, dá se tedy lyžovat na více místech. Nicméně vzhledem k tomu, že areál je položený poměrně nízko (v rozsahu 750 až 1620 m n. m.) a sníh byl v prosinci převážně technický, některé vleky nejezdily a do některých míst jsme tedy nemohli dojet. Až poslední den našeho pobytu, kdy sněžilo celý den a celou noc, se středisko propojilo. To už jsme ale odjížděli. Alespoň máme důvod se vrátit v příštích letech.

 

 

Lyžování samotné je příjemné, sjezdovky jsou střední obtížnosti (červené značení) a přejezdy mezi jednotlivými úseky vedou lesem.

Velké plus má vychytávka, kterou jsme v jiných střediscích neviděli – samoobslužná úschovna lyží/bot, kdy lyže můžete dát do skříňky první den a poté vždy přijít, přezout se a přes den mít ve skříňce boty. Jedno zamknutí skříňky stojí 1 Euro. A vzhledem k tomu, že přes noc se místo, kam se dávají lyžáky, vytápí, ráno jsme vklouzli do příjemně vyhřátých bot a nebyla nám zima.

 

Sonnenterassen

Během odpoledního lyžování si dopřáváme delší pauzu a sedáme si na sluneční terasu jedné z mnoha chat. Stejně jako mnoho dalších lyžařů, i my si leháme do lehátek, objednáváme si Radler (či něco ostřejšího z místní nabídky) a opalujeme se. Z reproduktorů hraje hudba a často se začne spontánně tancovat. Pokračovat se pak dá do brzkých ranních hodin i v místních apres-ski pod sjezdovkou.

 

Ubytování

Dříve jsme vždy bydleli v hotelech či penzionech a užívali si hotelové opulentní snídaně. Nicméně tento rok, vzhledem k tomu, že máme roční dítě, jsme zvolili ubytování v apartmánu s vlastní kuchyňkou, abychom byli flexibilní a opulentní snídaně jsme si dělali sami. Supermarket k doplnění našich zásob byl doslova naproti.

 Ubytování v této lokalitě

 

Hallstatt

Jedno odpoledne jsme se vydali na výlet do malebného městečka Hallstatt, které leží jen pár kilometrů od střediska. Oblast se proslavila těžbou soli a od roku 1997 figuruje na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Blízké solné doly jsou také přístupné veřejnosti (v létě se dá k dolům vyjet zubačkou) a výlet můžeme jen doporučit. Jen je třeba počítat s tím, že městečko je ve stínu hor a u jezera, takže za celý týden pobytu v horách nám byla největší zima právě zde. Celé odpoledne jsme proto zakončili velkou koblihou (tzv. Krapfen) a horkou čokoládou se šlehačkou v místní cukrárně.

Autor: Kateřina Stárková

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nejvyšší hora Rakouska

Tipy na levné ubytování: Rakousko

Přehled lyžařských zájezdů

Stav sněhu Rakousko

 

 

logo


 

Vložil/a: Daniel Česák 13.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.