Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Russbach

Oficiální název této  rakouské obce zní Rußbach am Paß Gschütt. Konkrétně se nachází ve spolkové zemi Salcbursko v okrese Hallein. Žije tady přibližně 800 obyvatel.

 

 

Russbach – ráj lyžařů

Nevelká obec je známá především coby  lyžařské středisko. Přímo nad ní byl totiž vybudován areál, dnes součást lyžařské oblasti Dachstein West. Do ní patří ještě další trojice středisek - Gosau, Annaberg im Lammertal a Zwieselalm. Celá oblast je v Rakousku proslulá a nabízí návštěvníkům plných 142 kilometrů sjezdovek. Ty jsou vhodné jak pro méně zkušené lyžaře včetně dětí, tak i pro zdatnější jezdce nebo pro milovníky freeride. Dalšími aktivitami, pro něž tu panují perfektní podmínky, jsou i bruslení a snowtubing.

Nad obcí se tyčí hora Gamsfeld, která měří 2 027 metrů. Druhou horou, která se využívá v hojné míře k lyžování je Hornspitz. Začátečníkům a těm nejmenším pak mohou pomoci se v ježdění zdokonalit četné lyžařské školy. Nepřekvapí proto, že je významným odvětvím pro zdejší ekonomiku hlavně cestovní ruch.

 

Trasa jízdy autem z Prahy. Vzdálenost: 324km. Čas: 3:28. Zdroj mapy- openstreetmap.org

 

 

                      Mohlo by vás zajímat: Stav sněhu v Rakousku

 

Hotely

 

Hotel Kronenhirsch

Cena na noc pro dva - 3 021 Kč
 

Apartment Haus Van der Leij

Cena na noc pro dva - 3 120 Kč


Co se dá podnikat v Russbachu dál

Svůj název získala obec podle průsmyku, pod nímž je položena. Jakýmsi srdcem obce je pak farní kostel Svatého Kříže, jehož dominantu tvoří vysoká kostelní věž. Dlouhou historii místa dokládá i velké množství fosilií, které zde byly objeveny a které se staly další místní významnou atrakcí. Nyní také nejvýznamnějším nalezištěm zkamenělin vede naučná stezka Schneckenwand.

 

 

Jinou oblíbenou atrakcí jsou mimo zimních sportů též vyhlídkové jízdy v kočárech tažených koňmi, případně i výlety na saních se psím spřežením. Do této lokality se vyplatí zavítat nejen v zimě, ale stejně tak i v letních měsících. Jde o vyhledávaný cíl milovníků pěší turistiky. Zajímavé je pro návštěvníky rovněž okolí Russbachu, zejména aquapark Aqua Salza. Spojení zajišťuje kvalitně bezplatná autobusová doprava.

 

Autor: Holanová D.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nejvyšší hora Rakouska

Přehled lyžařských zájezdů

Skiarealy Rakousko

Do Rakouska za historií: Hrad Hofburg

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Krimml

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Königsleiten

Jezera v Rakousku

 

 

 

logo

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.