Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Letiště Argostolion (EFL)

Foto, en.wikipedia.orgOficiální název Cephalonia International Airport dostalo civilní letiště podle ostrova, na němž se nachází, česky tedy Kefalonie. Což je největší z řeckých ostrovů. Leží zhruba sedm kilometrů od Argostoli, hlavního a největšího města celého regionu.

Přestože vláda o výstavbě jednala už několikrát předtím, jeho historii lze datovat až do roku 1971, kdy slavnostně zahájilo provoz, v té době začínalo s lety vnitrostátními. Roku 1980 pak vznikly současný terminál i dráha, v následujících třiceti letech absolvovalo rozsáhlou modernizaci, rekonstruoval se terminál, prodlužovala dráha, obnovy se dočkala i řídicí věž a plány na expanzi pokračují.

 

 

Dnes ročně přepraví zhruba pět set tisíc cestujících, pro tuto lokalitu zůstává jediným letištěm. Slouží téměř výhradně pro účely letů sezónních, nicméně i tak patří mezi poměrně vytížené, neboť Kefalonie se řadí mezi turisticky velmi populární destinace. Pouze Olympic Air zde organizuje pravidelné lety do Athén.

 

Letenky z Prahy

Trasa letu

 Trasa přímého letu z Prahy do Argostoli, na této lince létá aerolinka ČSA, doba letu: 2h 25, přehled tarifů na Kiwi.com

EFL

 

 

Kde leží tento pobřežní aeroport? Mapa

 

Web: kefaloniaairport.info

Adresa: Cephalonia 281 00,  Řecko

Odlety a přílety + místní čas, počasí přes Flightradar24.com


Kde složit přes noc hlavu?

Přehled ubytování v Argostoli na booking.com

Booking.com

Argostoli

 

 


Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

Průvodce - Kefalonie

Průvodce městem Argóstoli

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.