Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště East Midlands (EMA)

Foto, en.wikipedia.orgOficiálně East Midlands Airport dostalo svůj název dle jednoho z devíti  anglických regionů. Mezinárodní letiště je konkrétně situováno mezi městy Derby, Nottingham a Leicester, a to ve vzdálenosti ode všech do cca třiceti kilometrů.

Přepraví ročně zhruba čtyři a půl milionu osob, což v dlouhodobém měřítku znamená sice pokles, ale i tak platí za jedenácté nejvytíženější v zemi.

Na postu nákladní dopravy se stalo ve Velké Británii hned druhým nejvytíženějším po London Heathrow Airport, za ním zároveň zůstává co do velikosti.

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor fotky - volné dílo

 

Vzniklo na místě původní základny RAF, která v roce 1946 svou činnost ukončila. V roce 1964 započala výstavba a o rok později mohlo zahájit provoz. Expanzí si prošlo hlavně v období po roce 2000 vlivem stále narůstajících nároků letecké dopravy. Základnou je dnes především pro BMI Regional, Flybe a Thomas Cook Airlines. Roli uzlového letiště plní zejména pro nízkonákladové aerolinky Jet2.com a Ryanair.

 

Foto, en.wikipedia.org

By Andy Mabbett [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org, Kde leží? Mapa

 

Web aeroportu: www.eastmidlandsairport.com

Adresa: Castle Donington, Derby DE74 2SA,  Velká Británie

Přílety a odlety

 Ubytování v blízkosti aeroportu East Midlands přes booking.com


* Autor úvodní fotky -  Robin Stott [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 


Čtěte také:

Přehled letišť v Anglii

 

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.