Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Pamplona (PNA) ve Španělsku

Foto, cs.wikipedia.orgTedy Pamplona Airport byste našli ve vzdálenosti přibližně šesti kilometrů od stejnojmenného  španělského města, které je střediskem autonomního společenství Navarra. Jde o veřejné letiště provozované, tak jako u většiny v zemi, domácí společností ENAIRE (dříve AENA).

Na letišti působí pouze dvě španělské letecké společnosti, a to Iberia a Vueling. Přičemž druhá jmenovaná se řadí mezi dopravce nízkonákladové. Pravidelně se odsud létá do Madridu, jinak slouží především letům sezónním a skoro čtyřicet procent cest představují ty prázdninové.

Nepatří tedy k těm úplně nejrušnějším, během loňského roku tu statistiky zaznamenaly necelých sto padesát tisíc cestujících. Což ovšem neznamená, že by zůstávalo jakkoli opomíjené, vlastník nadále investuje do jeho rozvoje a v roce 2010 došlo k otevření nového terminálu.

Projekt na výstavbu se dočkal schválení roku 1930 a ještě téhož roku tak práce odstartovaly. Rozkvět ovšem překazila krvavá občanská válka, po ní bylo místo dokonce nějakou dobu zcela opuštěno. Otevřít proto mohlo až roku 1968.

 

Kde tento aeroport leží? Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org


 Web: www.aena.es/en/pamplona-airport/index.html

 

Odlety a přílety přes Flightradar24

 

Ubytování v městě Pamplona na booking.com

Pamplona

 

Pamplona - trasa letu

Trasa letu z Prahy s přestupy, přehled tarifů na Kiwi.com

Lety z Prahy do Pamplony ve vyhledávači letenek zde.

 

Pronájem aut na Letišti Pamplona
   


 
Seznam 30 nejvytíženějších španělských letišť
 

 

 

 

Čtěte také:

Průvodce městem Pamplona

Seznam letišť ve Španělsku

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 06.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.