Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Navarra

Navarra je jednou z autonomních  španělských provincií. Rozkládá se v severní části země u hranic s Francií. Celkem na tomto území žije cca 640 000 obyvatel, kteří jsou původně Baskové, na což stále upozorňuje mnoho dvojjazyčných nápisů. Hlavním městem je Pamplona.

 

 

Co Navarru charakterizuje

Asi nejtypičtějším rysem je pro Navarru rozdílnost, a to jak v podnebí, tak i v charakteru krajiny. Sever charakterizuje studené a vlhké podnebí, na jihu vládne klima místy až pouštního rázu.

Turisty v těchto končinách lákají nádherné hory využitelné pro turistiku, a to v první řadě Pyreneje. Dále mnoho historických památek a stále ještě i pro Španělsko tradiční býčí zápasy, dnes ovšem vnímané coby zábava značně kontroverzní.

Až do roku 1512 byla Navarra samostatným královstvím, nicméně až do 19. století se regionu podařilo si udržet jistá privilegia, tzv. fueros. Klíčovým milníkem se v historii pro rozvoj tohoto kraje stala hlavně Cesta sv. Jakuba. To je název pro síť dvanácti poutních cest vedoucích ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela. Tato cesta podnítila zakládání mnoha měst i klášterů.

 

 

    Mapa regionu - openstreetmap.org

 

Které zajímavosti si nenechat ujít

Jedním z nich je i středověké město Estella rozkládající se na řece Ega, které bylo minulosti sídlo navarrských králů. Dodnes na tyto slavné časy upomíná Palacio de los Reyes vystavěný v románském slohu. Zdejší křivolaké uličky přímo vybízejí k romantické procházce. Od mostu Puente de la Cárcel se tak můžete dostat až ke kostelu San Miguel, který je další pozoruhodnou pamětihodností.

 

 

Do kulturního dědictví Navarry však rozhodně nepatří pouze památky, ale i typická španělská gastronomie. Tu reprezentují zejména pokrmy z ryb, které se zapíjejí především tradičním růžovým vínem. Kdo by, posilněn tímto lahodným nápojem, chtěl v zábavě pokračovat, zklamán místním nočním životem rozhodně nebude. V hojné míře tu vznikly bary, hospůdky i restaurace.

 

Přehled nejlevnějších hotelů v Pamploně

 

Pensión Pamplonabeds

Cena na noc pro dva - 1 040 Kč
  Cena na noc pro dva - 1 280 Kč
 

Hotel Eslava

Cena na noc pro dva - 1 504 Kč

 


Město Pamplona

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: Jak dlouho trvá let do Španělska

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.