Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Tân Sơn Nhất (SGN)

Foto, en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Tân Sơn Nhất International Airport, leží asi šest kilometrů na sever od Ho Či Minova Města a je tím vůbec největším v zemi. Patří rovněž mezi celosvětově nejrušnější letiště, ročně odbaví víc než dvacet dva milionů lidí, ještě loni to bylo o dva miliony méně.

Úplně první stopy letectví v této oblasti hledejme již v roce 1930. V roce 1956 zde vznikla nová dráha. Foto, en.wikipedia.orgBěhem války ve Vietnamu pak sloužilo americkému letectvu a také armádě Jižního Vietnamu a na přelomu šedesátých a sedmdesátých let si drželo status celosvětově nejrušnější vojenské základny.

Od roku 2004 začala jako první americká společnost létat do země United Airlines a letiště si v následujících letech prožilo prudký nárůst dopravy, což si v roce 2007 vynutilo výstavbu nového terminálu a v návaznosti na něj i rozšíření plochy letiště a nový cargo terminál. Ten dosavadní nyní slouží pro vnitrostátní lety a v roce 2014 se dočkal rozšíření.

 

 

Vzhledem k tomu, že se Tân Sơn Nhất nachází v přeplněné lokalitě, je další expanze nemožná a do budoucna by ho proto mělo nahradit nové letiště Long Thanh.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Kde leží? Mapa

Adresa: Trường Sơn, Phường 2, Tân Bình, Hồ Chí Minh, Vietnam

Web: http://tansonnhatairport.vn/en

Odlety a přílety

Letenky z Prahy do Ho Či Minova Města vyhledejte zde.

 

Ubytování v této lokalitě na webu booking.com

Booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

VIETNAM - MĚNA, CENY, PLACENÍ

 

Víza do Vietnamu vyřídíte přes web

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.