Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Španělské Letiště Almería (LEI)

MapaPojmenování dostalo poměrně tradičně, podle města Almería, což je přístav na jihovýchodě Španělska, v Andalusii. Od centra se letiště nachází ve vzdálenosti asi devíti kilometrů. V rozvoji cestovního ruchu pro Španělsko hraje velmi zásadní úlohu, jen v loňském roce odbavilo skoro sedm set tisíc cestujících. Což ovšem i tak oproti letům předchozím znamenalo pokles.  

O potřebě letiště se hovořilo už po zahájení letového provozu roku 1911. Stavět se ale začalo později, roku 1920 a vůbec poprvé mohlo otevřít teprve 1932.

Nové mezinárodní letiště svůj provoz zahájilo až v roce 1968, jedním z důležitých podnětů pro jeho vznik se stal fakt, že by mělo posloužit k exportu zemědělských produktů. Tehdy se létalo na lince Almería-Madrid dvakrát až třikrát týdně a doprava odstartovala s letadly F-27.

 

Almeria

Trasa letu z Prahy s jedním přestupem v Londýně (let společnosti Easyjet), přehled tarifů ve vyhledávači letenek Kiwi.com

 

Foto, en.wikipedia.org

Ptačí pohled na aeroport


Svou zlatou éru prožilo především od roku 1990 až do přelomu tisíciletí. Toto období zahrnovalo rekonstrukci terminálu, v roce 2002 byl otevřen nový a později vznikla i nová odletová hala.

 

Pronájem aut na Letišti Almería
   

 

Hotely poblíž tohoto vzdušného přístavu na booking.com

Almeria

   
Mohlo by vás zajímat: Přehled španělských letišť zde
   
 
Odlety a přílety přes portál Flightradar24.com
 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Španělská destinace Almería

 

Jak dlouho trvá let do Andalusie?

 

Sledujte letový provoz na Flightradaru

 

Jak vysoko létají letadla Airbus a Boeing

 

Maximální rychlost letadel Airbus a Boeing

   


Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.