Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Sledujte letový provoz na Flightradar

Radar, en.wikipedia.orgPomocí této aplikace můžete sledovat všechna letadla, která vám proletí nad hlavou. Mobilní aplikace Flightradar24 pro Android nabízí zobrazování v mapových podkladech, virtuální pohled z kabiny i identifikaci letadla namířením telefonu na oblohu.


Existuje verze zdarma a placená s funkcemi navíc. Díky tomuto programu se můžete podívat na polohu letadla v reálném čase, takže zjistíte leteckou společnost a volací znak a nabízí další informace týkající se trasy, rychlosti, výšky atd. 

 

Jak to funguje?
Většina letadel vysílá informace o pozici a další údaje, které zachytávají nejen oficiální, ale i amatérské radary Flightradar24, kterých jsou tisíce po celém světě. Nasbíraná data se odesílají na server Flightradar24, který je zpracuje a přenáší na web www.flightradar24.com.

 

Flightradar

 

Praktické použití
V programu klepnete na letadlo a tím vyvoláte lištu s informacemi, jako jsou fotografie, typ letounu, registrační značka, výška, rychlost stoupání a pohybu, směr a přesná pozice. Aktuální výřez mapy si uložíte aktuální výřez mapy a kdykoliv se na zvolené místo můžete podívat.

 

Tip: Hledáte aktuální odlety/přílety letadel? Do okýnka "Search" napiště kód letiště (např. u Prahy je to PRG). To se na mapě zobrazí jako modro bílá tečka a kliknutím na ni se vám zobrazí další informace: dnešní přílety/odlety, čas, teplota aj.

 

 

 

 

Zdroj: YouTube Creative Commons - CC, 16, flightradar24.com

 

 

Mohlo by vás zajímat: 

Nej destinace aneb kam se nejčastěji létalo z Prahy v roce 2016

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

Jakou spotřebu paliva mají dopravní letadla?

V jaké výšce létají letadla?

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.