Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Sledujte letový provoz na Flightradar

Radar, en.wikipedia.orgPomocí této aplikace můžete sledovat všechna letadla, která vám proletí nad hlavou. Mobilní aplikace Flightradar24 pro Android nabízí zobrazování v mapových podkladech, virtuální pohled z kabiny i identifikaci letadla namířením telefonu na oblohu.


Existuje verze zdarma a placená s funkcemi navíc. Díky tomuto programu se můžete podívat na polohu letadla v reálném čase, takže zjistíte leteckou společnost a volací znak a nabízí další informace týkající se trasy, rychlosti, výšky atd. 

 

Jak to funguje?
Většina letadel vysílá informace o pozici a další údaje, které zachytávají nejen oficiální, ale i amatérské radary Flightradar24, kterých jsou tisíce po celém světě. Nasbíraná data se odesílají na server Flightradar24, který je zpracuje a přenáší na web www.flightradar24.com.

 

Flightradar

 

Praktické použití
V programu klepnete na letadlo a tím vyvoláte lištu s informacemi, jako jsou fotografie, typ letounu, registrační značka, výška, rychlost stoupání a pohybu, směr a přesná pozice. Aktuální výřez mapy si uložíte aktuální výřez mapy a kdykoliv se na zvolené místo můžete podívat.

 

Tip: Hledáte aktuální odlety/přílety letadel? Do okýnka "Search" napiště kód letiště (např. u Prahy je to PRG). To se na mapě zobrazí jako modro bílá tečka a kliknutím na ni se vám zobrazí další informace: dnešní přílety/odlety, čas, teplota aj.

 

 

 

 

Zdroj: YouTube Creative Commons - CC, 16, flightradar24.com

 

 

Mohlo by vás zajímat: 

Nej destinace aneb kam se nejčastěji létalo z Prahy v roce 2016

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!