Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Tokio, město mrakodrapů

Tokio, en.wikipedia.orgRájem mrakodrapů je japonské hlavní město Tokio umístěné na ostrově Honšú na pobřeží Tichého oceánu. Se svými 12 miliony obyvatel je hodně živou metropolí. Ovšem společně s předměstími Tokia se tento počet vyšplhá až na 30 milionů lidí. Označení nejrušnějším místem světa proto dokonale sedí.

 

 

Vysoké životní náklady

Původní historické město Edo získalo svůj dnešní název Tokio teprve v roce 1868, o rok později se ve zdejším hradě usadí také císař. Už tehdy začíná výrazný rozvoj města, který s výjimkou 2. světové války pokračuje až dodnes.

Jde o velmi silnou ekonomiku, město je sídlem mnoha významných společností. Daní za rozvoj jsou ale obrovské životní náklady. Město je pravidelně označováno za nejdražší místo na světě. Ovšem nesmíte si myslet, že jde jenom o sídlo plné mrakodrapů.

Má i svoji minulost. Podívejte se do svatyně Meji, nejvýznamnějšího tokijského šintoistického chrámu. Zláká vás do něj dvanáctimetrová brána v parku plném cypřišů. Pokud jste se těšili na návštěvu tokijského císařského paláce, máte ovšem smůlu. Palác je pro veřejnost uzavřený s výjimkou Východních zahrad.

 

Bank, en.wikipedia.orgBudova Japonské národní banky

 

Oáza plná vodopádů

Navzdory spoustě výškových domů zde narazíte i na velké množství zeleně. Neměli byste si nechat ujít procházku v Shinjuku Goyen národní zahradě plné pečlivě upravených zelených ploch a stromů, které zvou k návštěvě. Japonci ji považují za nejkrásnější zahradu.

 


Chcete-li si užít i nějakou veselou zábavu, ta se běžně děje v parku Yoyogi. A třeba v Kiyosumi zahradě najdete jezírko s asi 10 tisíci kapry. Kromě relaxace ale stojí za to si tokijské lidské mraveniště prohlédnout i z výšky. Umožňují to různé věže, které bývají zároveň obchodními i zábavními centry. Například se jedná o Roppongi Hills komplex. Nenechte si ale ujít ani okolí Tokia, například Národní park Nikkó, objevíte zde spousty vodopádů, chrámy i sopky. 

 

Tokio, en.wikipedia.org

Tokio, en.wikipedia.orgNárodní Park Ogasawara

 

Tokio, en.wikipedia.orgNárodní park Fuji-Hakone-Izu

 

Plán města

Doprava

Plán metra

 

Trasa letu z Prahy do Tokia

Trasa letu z Prahy, s jedním přestupem v Šanghaji, výběr tarifů na Kiwi.com

Letiště (NRT) a (HND) v Tokiu, nabídka hotelů v jeho blízkosti

Přehled ubytování přes booking.com

Tokio

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Tokio Haneda (HND)

Mezinárodní letiště Narita (NRT) v Tokiu

Finnair: Praha - Bangkok - Tokio za 7 350 Kč

Doba letu do Tokia z Prahy

Průvodce Japonskem

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.