Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce Japonskem

Japonsko je ostrovní stát, který je tvořen mnoha ostrovy a ostrůvky (více než 4000). Leží v Tichém oceánu, podél východního asijského kontinentu a jeho délka je přibližně 3 500 km.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Dělí se na pět hlavních oblasti (ostrovy). Největší ostrovy jsou Honšú ( 230 413km2, je 3x větší než Česká republika), Hokkaidó ( 78 000km2), Šikoku (18 500km2), Kjúšú (necelých 36 000km2), tyto ostrovy tvoří 98% země. Jeden z menších ostrovů je Okinawa (1 201km2), který je však největším ostrovem v souostroví Rjúkjú, ležícím na samém jihu Japonska.

Rozloha celého Japonska je 377 835 km2.

 

 

Na jihozápadě sousedí s Jižní Koreou a hranici tu tvoří Korejský průliv, na severozápadě je to Severní Korea a Rusko a zde je rozděluje Japonské moře.

Hlavní město Japonska je Tokio a nachází se na největším ostrově Honšú, na východním pobřeží. Žije zde 12 milionů obyvatel, ale s předměstími to je okolo 40 milionů.

 

Tokio

 

Počet obyvatel celého státu je okolo 127 417 300, což ho staví na 10. místo nejobývanějšího státu světa.

 

 

Japonsko je země převážně hornatá, krásné horské masívy tvoří necelých 80% povrchu země a nížiny, kde by byly vhodné podmínky pro život, se vyskytují jen málo, a proto je většina populace soustředěna na jižní části ostrova Honšú (největší ostrov).

 

Nejznámějším pohořím jsou Japonské Alpy (nejvyšší vrchol – Širane 3192m) a nejvyšší horou Japonska je Fudži (Fuji – san), která měří 3 776 m a je to dnes už vyhaslá sopka. Je považována za symbol Japonska.

Japonsko je konstituční monarchie a vládne zde císař (Akihito), ale jeho funkce jsou pouze reprezentativní. V ústavě z 1947 je napsáno, že císař je symbol státu a jednoty národa.

Moc má v rukou převážně japonský premiér. Úředním jazykem je zde japonština. A národní měna je japonský Jen (JPY).

Nízký počet obyvatel tu tvoří např. Korejci, Číňané, Brazilci, Filipínci…Velice rozsáhlý je zde šintoismus (54%) a buddhismus (40%). Japonsko je země pláží, lesů, hor, ale i tradic a velmi bohaté kultury.

 

 

Čtěte také:

Japonsko z Prahy od 7 290 Kč

Japonsko z Prahy: Osaka nebo Tokio za 9 590 Kč

Letecká linka Praha – Tokio za 12 375 Kč

Levné letenky do Japonska za 11 601 Kč

Tokio - zpáteční letenky z Budapešti jen za 9 990 Kč

Seznam více než 300 nejrušnějších letišť světa

Mezinárodní letiště Narita (NRT) v Tokiu

Letiště Tokio Haneda (HND)

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.