Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Tokio Haneda (HND)

en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Tokyo International Airport, nicméně někdy se můžete setkat také s názvem Haneda. Nachází se v metropolitní oblasti Velkého Tokia zhruba 14 km na jih od stanice Tokio.

 

 

 

Web: www.haneda-airport.jp/inter/en

Ubytování v blízkosti tohoto aeroportu

 

 

Do roku 1978 bylo primárním letištěm pro město a donedávna se sem soustředila i většina vnitrostátních letů.

Jedná se o jedno ze dvou největších letiště v této lokalitě a zároveň i o základnu dvou největších tuzemských leteckých dopravců: Japan Airlines a All Nippon Airways. V loňském roce přepravilo více než 75 300 000 cestujících, což z něj činí dokonce páté nejrušnější letiště na světě.

 

Odlety a přílety

Mapa

    Trasa letu z Prahy do Tokia s přestupem v Shangaji, letenky na webu Kiwi.com

 

en.wikipedia.org

 

Poprvé otevřelo v roce 1931 a již tehdy se stalo největším civilním japonským letištěm. Původně se počítalo s tím, že bude nahrazeno letištěm ve čtvrti Koto, nicméně se po válce ukázala jako ekonomicky výhodnějším řešením modernizace letiště stávajícího. První terminál zde vznikl v roce 1955, o několik let později začal sloužit i pro lety mezinárodní. V roce 1993 přišel na řadu nový terminál a roku 2004 druhý. Třetí terminál pak otevřel na podzim 2010.

 

 

                   
               

Seznam letišť v Japonsku

 
                   


Tokio – město

Tokio je hlavním a díky téměř 40 000 000 milionům obyvatel i největším městem Japonska, které leží na ostrově Honšú. Přesto se ovšem nejedná o město, ale o prefekturu. Všechny prefektury pak dohromady tvoří oblast známou jako Velké Tokio.

 

en.wikipedia.org

 

Podle pověstí sahají dějiny zhruba do období roku 110 před naším letopočtem. To zde vznikla rybářská osada Edo. Oficiálně se ale za datum vzniku současného Tokia ale považuje až rok 1457, kdy došlo k výstavbě opevněného hradu. V 19. století se oficiálně stalo hlavním městem. Za jeho historii jej postihlo mnoho katastrof, například ničivé zemětřesení z roku 1923. Ani ty jej nezabrzdily v rozvoji a dnes bývá považováno za největší světové velkoměsto.

 

en.wikipedia.org

   Mapa

 

Má rozvinutou dopravní infrastrukturu a jedná se o důležité politické centrum, především o sídlo císaře, který obývá takzvaný Císařský palác, ale též i vlády. A v neposlední řadě jde i o atraktivní centrum turistického ruchu. Kromě architektury, a to jak té moderní i historické, nabízí Tokio i mnoho kulturních akcí, například proslulou Slavnost ohňů.

 

    Ubytování přes portál booking.com

Tokio

Hotely

 

 

 

 

     
 

                        Průvodce Japonskem

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.