Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Doprava na Letiště Frankfurt (FRA)

Letiště, en.wikipedia.orgNejvětší německé letiště má pohnutou historii. Postaveno bylo již v roce 1936, kdy sloužilo jako základna pro vzducholodě. Za II. Světové války odtud startovala letadla nacistické Luftwaffe k náletům na Británii a Francii. Teprve v poválečné době nabylo toto letiště na užitečnosti a dnes je to jedna z nejrušnějších vzdušných křižovatek na světě.

 

Obrovské množství letadel zvládá letiště díky třem rovnoběžným vzletovým a přistávacím drahám a jedné dráze použitelné pouze pro vzlety. Všechny dráhy mají délku 4 tis. metrů. Dvě starší dráhy mohou být provozovány dokonce souběžně.

 

Frankfurt, cs.wikipedia.org

User: Africaspotter at wikivoyage shared [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Letiště tvoří dva terminály a jeden menší, ovšem prvotřídní terminál sloužící pouze pro domácí společnost Lufthansa. Frankfurtské letiště patří k nejmodernějším na světě a jako jedno z prvních zavedlo plně automatické odbavování zavazadel.

 

Letiště, cs.wikipedia.org

By Brücke-Osteuropa (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

 

Dopravní spojení s ČR

Čeští občané toto letiště využívají pro lety do celého světa. Pravidelnou dopravu každý den sem zajišťují žluté autobusy společnosti Student Agency, které urazí vzdálenost 340 km od českých hranic za poměrně krátkou dobu. Pohodlné je také dopravit se na letiště vlakem, neboť mezinárodní rychlíky končí na hlavním nádraží v centru Frankfurtu nad Mohanem, odkud jezdí na letiště každých 15 minut místní doprava a cesta trvá pouhých 17 minut.

 

Autobusové spoje

Doprava autobusy společnosti Student Agency trvá přibližně 7 hodin, linka ČR - Německo ceník

Nebo pro vyhledání ideálního spoje využijte vyhledávače autobusových spojů

 

Letecké linky:

Společnost Lufthansa, ČSA  na trase Praha – Frankfurt nabízí zpáteční letenky za zhruba 3 500 Kč, Spoje vyhledejte na portále Skypicker

 

Vlakové spoje:

vyhledejte na na portále Idos

Levné autobusové spojení z Prahy do Frankfurtu s dopravcem Flixbus aktuálně v akci za 290 Kč

 

 


*Autor úvodní fotky - By Sven Teschke, Büdingen (Own work) [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

Mohlo by vás zajímat: seznam 350 největších letišť světa  


Čtěte také:

Frankfurt Hauptbahnhof

Městská doprava (MHD) ve Frankfurtu nad Mohanem

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.