Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Největší německé letiště - Frankfurt nad Mohanem (FRA)

Letiště, en.wikipedia.orgFrankfurtské letiště (FRA) bylo otevřeno již v roce 1936 a díky dobré strategické pozici v Evropě tvoří důležitý dopravní uzel do celého světa.

Na tomto aeroportu najdete sofistikovaný systém odbavování zavazadel dlouhý víc než 83 kilometrů. Operuje zde přes sto leteckých společností, které létají do více jak 300 destinací.

Skoro dvě třetiny z německé letecké dopravy tvoří letiště ve Frankfurtu.

V roce 2014 tento vzdušný přístav obsloužil necelých 60 milionů pasažérů. Frankfurtské letiště je vzdálené přibližně 330 km od hranic ČR a nachází se 17 km od centra Frankfurtu nad Mohanem.

 

 

       
    Odlety/Departures Přílety/Arrivals
       

 

Letištní informace:

Informační přepážky najdete v příletových i odletových halách terminálů. Jsou k dispozici 24 hodin denně. V budovách terminálů můžete využít také několika informačních kiosků s dotykovými obrazovkami.

Mapa -letiště Mapa letiště, zdroj - Thomas Römer/OpenStreetMap data [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons, Kde leží? Google mapa: Frankfurt nad Mohanem (FRA)


Letecká přeprava se zde odehrává na třech terminálech, jeden z nich obsluhuje jen německá společnost Lufthansa. Zbývající dva terminály propojuje bezplatný vlak SkyLine, který vyjíždí každé 2 minuty (cesta trvá rovněž 2 minuty).

 

Doprava na trase Praha – Letiště Frankfurt

Denní přímé spojení mezi Prahou a frankfurtským letištěm obstarávají žluté autobusy společnosti Student Agency za cenu již od 750 CZK / 25,0 Eur. Cesta z Prahy do Frankfurtu trvá přibližně 7 hodin. V ceně lístku je zahrnuta přeprava jednoho zavazadla v zavazadlovém prostoru autobusu do 30 kg s rozměry 30 x 60 x 80 cm plus jednoho příručního zavazadla.

 

Další variantou autobusového spojení je možnost využití služeb mnichovské společnosti Flixbus, jež nabízí podobné ceny jako SA.

 

 

Pronájem auta na Letišti Frankfurt
   

 

Letenky z Prahy

Letecké spojení na trase Praha (PRG) - Frankfurt (FRA) vyhledejte na portále Kiwi.com, zpáteční přímé lety na této trase nabízí aktuálně aerolinky ČSA a Lufthansa za 3 550 Kč

 

Frankfurt nad Mohanem

    Trasa přímého letu z Prahy do Rhein-Main International Airport (FRA)

 

Kde složit hlavu v blízkém okolí?

 Přehled ubytování v blízkosti frankfurtského aeroportu najdete na portále booking.com

FRA

 

Pár nejbližších hotelů


  Oficiální webové stránky frankfurtského letiště www.frankfurt-airport.com

Adresa:60547 Frankfurt,  Německo


Mohlo by vás zajímat: seznam 25 největších německých letišť setříděných podle velikosti provozu a jiných kritérií na Wikipédii.

 

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Prozkoumejte Frankfurt nad Mohanem, nejmenší ..

Vlakové nádraží - Frankfurt Hauptbahnhof

Letiště Frankfurt nad Mohanem (HHN)

Městská doprava (MHD) ve Frankfurtu nad Mohanem

Rychlost dopravních letadel

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.