Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Španělsko     

Nejkrásnější pláže Španělska hledejte na Islas Cíes

Ilustrační fotoŠpanělsko nepatří k těm nejvyhledávanějším destinacím českých turistů, ale to neznamená, že  Španělsko nemá co nabídnout. Připravili jsme pro vás tip na dovolenou u moře ve Španělsku - ostrovy Islas Cíes. Na ostrovech najdete jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Islas Cíes jsou tři skalnaté ostrovy, které tvoří jakousi přírodní ochranu města Vigo před oceánským vlnobitím. Ostrovy jsou z jedné strany příkré a ostré, na druhé straně najdete naopak překrásné pláže. Dva z ostrovů jsou propojeny pásem bílého písku.

 

 

Ubytování

Na ostrovech nenajdete žádný hotel či penzion, pouze kemp - Camping Islas Cíes. Ceník za "ubytování" vypadá takto:

Ceny byly platné v roce 2010

Dospělá osoba 7,95 €
Děti 5,95 €
Stan 8,25 €
2 osoby + zapůjčený malý stan 45 € / noc
4 osoby + velký stan - dvě místnosti 60 € / noc

Islas CíesV kempu přijímají objednávky na min. 2 noci.

Jak se do Galicie a na ostrovy Cíes dostat z Česka?

Nejlevněji vás do této oblasti často dopraví společnost Ryanair. Odlet je možný z Frankfurtu nebo Milana do Santiaga de Compostela. Více o možnostech, jak se dopravit letecky do Santiaga de Compostela jsme popsali v tomto článku. Ze Santiaga pokračujte do Viga, například vlakem. Čeká vás zhruba 80 km jízdy. Cena jedné jízdenky je 8 €. Ze Santiaga můžete jet například vlakem v 15:38, do Viga dorazíte 17:03, anebo vyrazit v 17:45, ve Vigu pak budete po 19 hodině. Zpět jezdí například vlak v 8:47, v Santiagu budete 10:09. Svou cestu na ostrovy Cíes můžete spojit také s návštěvou města Santiago de Compostela. Aktuální levné ubytování v Santiagu vypadá takto:

 

 

Doprava na ostrovy

Na ostrovy vás dopraví místní trajekt z města Vigo - cena za obousměrnou jízdenku se pohybuje okolo 19 €. Pokud využijete služeb kempu na ostrovech, ten vám je schopen zajistit i trajekt. V kempu pak najdete restauraci, bar, malý supermarket. Teplá voda ve sprše je zpoplatněna. Oběd v restauraci vás přijde obvykle na částku okolo 15 €.

V okolí ostrovů létá velké množství racků. Protože jsou ostrovy součástí národního parku, je povoleno se po ostrovech pohybovat pouze po značených trasách.

 

Fotografie z ostrovů

Islas ciesIslas Cies

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!