Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Španělsko     

Nejkrásnější pláže Španělska hledejte na Islas Cíes

Ilustrační fotoŠpanělsko nepatří k těm nejvyhledávanějším destinacím českých turistů, ale to neznamená, že  Španělsko nemá co nabídnout. Připravili jsme pro vás tip na dovolenou u moře ve Španělsku - ostrovy Islas Cíes. Na ostrovech najdete jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Islas Cíes jsou tři skalnaté ostrovy, které tvoří jakousi přírodní ochranu města Vigo před oceánským vlnobitím. Ostrovy jsou z jedné strany příkré a ostré, na druhé straně najdete naopak překrásné pláže. Dva z ostrovů jsou propojeny pásem bílého písku.

 

 

Ubytování

Na ostrovech nenajdete žádný hotel či penzion, pouze kemp - Camping Islas Cíes. Ceník za "ubytování" vypadá takto:

Ceny byly platné v roce 2010

Dospělá osoba 7,95 €
Děti 5,95 €
Stan 8,25 €
2 osoby + zapůjčený malý stan 45 € / noc
4 osoby + velký stan - dvě místnosti 60 € / noc

Islas CíesV kempu přijímají objednávky na min. 2 noci.

Jak se do Galicie a na ostrovy Cíes dostat z Česka?

Nejlevněji vás do této oblasti často dopraví společnost Ryanair. Odlet je možný z Frankfurtu nebo Milana do Santiaga de Compostela. Více o možnostech, jak se dopravit letecky do Santiaga de Compostela jsme popsali v tomto článku. Ze Santiaga pokračujte do Viga, například vlakem. Čeká vás zhruba 80 km jízdy. Cena jedné jízdenky je 8 €. Ze Santiaga můžete jet například vlakem v 15:38, do Viga dorazíte 17:03, anebo vyrazit v 17:45, ve Vigu pak budete po 19 hodině. Zpět jezdí například vlak v 8:47, v Santiagu budete 10:09. Svou cestu na ostrovy Cíes můžete spojit také s návštěvou města Santiago de Compostela. Aktuální levné ubytování v Santiagu vypadá takto:

 

 

Doprava na ostrovy

Na ostrovy vás dopraví místní trajekt z města Vigo - cena za obousměrnou jízdenku se pohybuje okolo 19 €. Pokud využijete služeb kempu na ostrovech, ten vám je schopen zajistit i trajekt. V kempu pak najdete restauraci, bar, malý supermarket. Teplá voda ve sprše je zpoplatněna. Oběd v restauraci vás přijde obvykle na částku okolo 15 €.

V okolí ostrovů létá velké množství racků. Protože jsou ostrovy součástí národního parku, je povoleno se po ostrovech pohybovat pouze po značených trasách.

 

Fotografie z ostrovů

Islas ciesIslas Cies

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť ve Španělsku

 

Seznam měst a letovisek - Španělsko

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.