Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vigo-město oliv

Vigo je největší město provincie Galicie, nejdeme ho na severozápadě  Španělska. Ve městě, ležícím v zálivu na pobřeží Atlantického oceánu, žije na rozloze 109 km² kolem 250 000 obyvatel.

 

 

 


Historická a současná podoba města

Přestože byl záliv osídlován rybáři již od pravěku, vznik města Vigo se datuje až od 18. století.

V roce 1702 zde proběhla jedna z námořních bitev o španělské dědictví a o století později zde dokonce přebýval i Napoleon. Město zažívalo největšího rozmachu od 2. poloviny 19. století, které je spojeno s nástpem industrializace.

 V současnosti je Vigo nejprůmyslovějším městem provincie. Nejvýznamější ekonomickou aktivitu tu představuje automobilový průmysl a  rybolov.

Zdejší přístav patří mezi nejvýznamnější z celého Španělska, navíc zde sídlí největší rybářská společnost na světě. Město je proslavené také působivými zelenými háji olivovníků.

 

   
               

                                   Mohlo by vás zajímat: Letiště Vigo (VGO)

   

 

 

     Mapa města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Kultura

Současnou kulturní podobu města ovlivnilo hnutí "A movida viguesa" z 80. let, které se zformovalo po smrti diktátora Francisca Franca. Mezi nejvýznamější umělce tohoto období patřily především punkové kapely jako Siniestro Total, Semen Up nebo Os Resentidos.

 

Památky

 Mezi návštěvníky nejvyhledávanější památky patří bezesporu Casco Vello - historické centrum s pevností ze 17. století, ze které si můžete vychutnat nádherné výhledy nejen na město, ale i přístav se zátokou Ría de Vigo.

Pro město je charakteristická romanská sakrální architektura - stavby Santa María de Castrelos, Santiago de Bembrive a San Salvador de Coruxo, které se nachází ve Vigu a blízkém okolí.

Za pozornost stojí i klasicistní kostel Santa Marie de Vigo z 19. století. Nedaleko města Vigo se nachází významné evropské poutní místo Santiago de Compostela, které je zapsano na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

 

Ubytování

 

Hotel Aguila

Cena na noc pro dva - 900 Kč
 

Hotel Compostela

Cena na noc pro dva - 1 085 Kč

 

Pláž, nákupy a další aktivity

Krásné moře, rozsáhlé a čisté pláže potěší nejen všechny fanoušky opalování, ale i nadšence do vodních radovánek. Silný vítr vanoucí od Atlantiku poskytuje výborné podmínky pro windsurfing nebo kiteboarding. Mezi nejznámější pláže patří Samil beach, Carril beach a pláž Vao.

Lze tady navštívit také významná muzea. Mezi ty nejznámější patří Mořské muzeum, Etnografické muzeum a Muzeum současného umění.

Vigo nabízí nespočet příležitostí k procházkám a nákupům v malebných uzkých uličkách. Za pozornost stojí nákupní třídy Rúa do Principe, Rúa Urzaiz a Av. Gran Vía.

 Na skok do Portugalska

Návštěvu města Vigo je možné spojit i s výletem do nedalekého Portugalska, zejména Porta - druhého největšího města hned po Lisabonu. Dobré železniční spojení vybízí k návštěvě tohoto města, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Mezi nejznámější atrakce patří kostel São Francisco, pocházející ze 14. století a nebo oblíbené vinné sklepy, kde můžete ochutnat věhlasné portské víno.

Autor: Kristýna Kousalíková

 

 

 

 

 

 

                                                  Další španělská města
  Madrid Toledo Oviedo Barcelona Benidorm  
  Córdoba Bilbao Sevilla Zaragoza Valencie  
             

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Španělska

 

Seznam letišť ve Španělsku

 

Skrytá perla Španělska – Galicie

 

Hranice a poloha Galicie

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.