Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Francouzská riviéra, jak ji neznáte - Beaulieu-sur-Mer

Beaulieu-sur-Mer je malinký soused Nice a Monaka. Rozlohou a pompézností se těmto dvěma známým velikánům Francouzské riviéry nevyrovná, ale oplývá jiným druhem šarmu. V tomto malém městečku se zastavil čas, nedolehl jsem s plnou vahou komerční ruch a na své si přijdou i milovníci historické architektury.

 

 

Beaulieu-sur-Mer má znaky typické prázdninové riviéry. Nechybí tu plně vybavený přístav pro jachty, vzrostlé palmy lemují rozpálené silnice, hlad zažehnete v nespočtu skvělých restaurací. O večerní zábavu se postará zdejší Casino de Beaulieu, kde se mimo jiné konají i koncerty hudby. Toto přímořské městečko na Azurovém pobřeží bylo oblíbenou destinací známých osobností na začátku 20. století, svou rezidenci tu měli například architekt Gustav Eiffel nebo belgický král Leopold II. Honosná sídla si zachovala svou podobu ze slavné „krásné doby“ evropských dějin na přelomu 19. a 20. století, tzv. Belle Époque, ve které tvořil právě zmíněný Gustav Eiffel nebo také Alfons Mucha. Skvostem vzniklým v této době je v Beaulieu-sur-Mer Rotonde de Beaulieu, zdobený kruhovitý sál, který dříve sloužil jako salón známého luxusního hotelu Bristol, a podával se zde čaj. Dovnitř sálu proniká úžasné světlo z oken umístěných na kupoli a není divu, že toto místo je vyhledávané pro honosné svatební recepce.

 

 

Z historických skvostů nelze přehlédnout ojedinělou vilu Kerylos, která stojí přímo na pobřeží kousek od pláže. Vilu postavil archeolog Théodore Reinach jako věrnou kopii domu v Athénách z 5. století př.n.l. Vnitřek vily zdobí fresky vyjevující řeckou mytologii, dobový je i nábytek nebo mramorová koupelna. Vila i se svou zahradou je přístupná veřejnosti.

 

Pohled na Beaulieu-sur-Mer

 

Přístav pro jachty

 

Villa Kerylos na pozadí

 

Kostel

 

V Beaulieu-sur-Mer nechybí ani krásné promenády, kolem kterých voní pomerančovníky, mysl zklidníte například i v parku, kde rostou 100 let staré olivovníky a v létě se zde konají koncerty pod širým nebem. Zdejší klima je ojedinělé a daří se tu sukulentům a tropickému ovoci. Pobřeží, ze kterého je úchvatný pohled na Středozemní moře a zdejší nemovitosti jsou jedny z nejdražších ve Francii, si lze prohlédnout i z paluby lodi, kterou si lze pronajmout i s průvodcem.

Autor: Martina Horová

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.