Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Monako

Foto, cs.wikipedia.orgHlavní město Monackého knížectví v pravém slova smyslu neexistuje. Celé Monako totiž tvoří jeden městský celek a jedinou sousední zemí je Francie. Za jeho hlavní část se však obvykle považuje rezidenční čtvrť Monaka, která byla vystavěna na Monacké skále, poloostrově ležícím v Ligurském moři.

 

 

 

 

Nad skálou se tyčí Tête de Chien (504 m) a Mont Agel (1150 m), poslední výběžek Přímořských Alp. Celé knížectví tak leží na Azurovém pobřeží vzdáleno pouhých 8 km od hranic Itálie.

 

     
                   Předpověď počasí -  Monako  
     

 

cs.wikipedia.org

   Pohled na město

 

Průměrná nadmořská výška města dosahuje 58 m, nejnižším bodem je pak hladina Ligurského moře a nejvyšším knížecí palác, ležící pouze 65 m nad mořskou hladinou.

Rozloha města zaujímá 0,23 kilometrů čtverečních, přitom rozloha celé země je 1,81 kilometrů čtverečních a je druhým nejmenším státem světa.

Počet obyvatel Monaka se určuje velmi obtížně, protože mezi jednotlivými částmi země dochází k neustálému toku obyvatelstva, pohybuje se ale okolo 37 800 a patří mu první místo co do počtu obyvatel na 1 kilometr čtvereční.

Kde knížectví leží? Mapa

 

Foto, en.wikipedia.org

   Přístav Monako Foto: By BrckoGOS (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

                               Nejbližší letiště od Monaka se nachází v Nice (NCE)


Výběr ubytování

 Přehled hotelů     Mohlo by vás zajímat? cestopis z Monaka 

Zdroj videa: YouTube CC - Eldilife, Monako

 

Zdroj videa: YouTube CC - UDC NOTÍCIAS, Monako

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.