Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Nice-zajímavosti, kam jít, co dělat?

O Nice jsem si již psali, jako o dobrém místě pro eurovíkend. Ted si přiblížíme více podrobněji kam jít, co vidět a co zkusit v tomto romantickém městě.

Když do Nice přiletíte, dostanete se rovnou na nejkrásnější třídu města – Promenade des Anglais – Champs Elysées Středomoří. Nádherná pobřežní promenáda vede mezi luxusními hotely a pláží. Vše ve stínu palem velmi typického tvaru. Bruslaři kloužou okolo lehátek, mezi limuzínami a plážovými restauracemi.

 

 

 

 

Srdce města je ale o kus dál – u tržiště Cours Saleya a v bludišti malých uliček ve starém městě Vieille Ville. Hlavní tepnou je ulice la rue Droite. Můžete z ní odbočit tu na maličké náměstí, tam do malé uličky nebo k úžasnému kostelu. Nákupní čtvrť najdete nad náměstím Masséna, kde velké obchodní domy a obchody lemují ulice s názvy jako rue Paradis a rue de la Liberté. Pokud chcete jet do kopců nad Nice, většina autobusů odjíždí z náměstí Masséna. Od Chagallova muzea se k všudypřítomným kopcům Cimiez na severu táhne několik celkem ospalých a prachatých čtvrtí. Kopce musíte určitě navštívit, ať už kvůli muzeu Henriho Matisse a nádhernému výhledu, nebo jen na piknik v olivovém háji.

S letním jazzovým festivalem nebo bez něj. Východní Nice je trochu nižší třída a je zde potřeba lepší znalost místního prostředí – kromě oblasti u přístavu Port Olympia. Noční život tu v poslední době dost ožil, od té doby, co v létě roku 2005 začala v přístavu pravidelně kotvit levná výletní loď. Na východě leží rekreační středisko pro miliardáře Cap Ferrat, Orlí hnízdo v Eze a Beaulieu-sur-Mer, které tam je už od starověku. Na západě vede silnice světoznámými osadami umělců, jako je Saint-Paul de Vence.

 
Levné ubytování v Nice
Název hotelu
Termín Cena za 2lůžk.apt v uvedeném termínu
Hotel Dante **
26.-28.11. 1 765,- Kč objednat více hotelů
Hôtel D'Orsay * 26.-28.11. 1 765,- Kč objednat více hotelů
Locarno ***
26.-28.11. 2 059,- Kč objednat více hotelů

Ceny se mohou v průběhu času měnit, aktuální ceny a nabídky hotelů najdete vždy zde. Další informace o levném ubytování najdete zde.

 

CO DĚLAT, KAM JÍT, CO VIDĚT

Le Parc Floral de la ville de Nice

Největší skleník na světě. Sedm různých tropických klimat (jinak řečeno vlhko) se rozkládá na sedmi hektarech napěchovaných 2500 různými rostlinami. Můžete se tu procházet ve stínu (skoro) neznámých palem, podívat se na žraločí mládě, přičichnout k tisíci květin a poslouchat zpěv ptáků. z reproduktorů.

Musée National Message Biblique Marc-Chagall

Mistr malíř ruského původu, Marc Chagall, je jedním z mnoha dětí, které Riviéra
přijala za vlastní.Muzeum bylo postaveno po poradě se samotným geniálním umělcem, na téma Biblické umění. Muzeum pořádá pravidelně se opakující
výstavy židovského umění.

Musée d´art Moderne et d’art contemporain (MAMC) – Muzeum moderního a současného umění.

Nice si chce udělat jméno jako centrum pop-artu. V této impozantní budově můžete obdivovat známé místní umělce z Nice, jako jsou Ben a Niki de Sainte Phalle. Druhá jmenovaná věnovala 170 svých děl. Ale je tu také Andy Warhol, Picasso a další.

 

Musée Matisse

Řekněme si to otevřeně: nenajdete zde žádné z Matissových nejlepších prací. Ty
jsou všechny v USA. Na druhou stranu tu najdete jasný obraz vývoje geniálního
umělce, od jeho nemoci za mlada až po hrob za muzeem. Po návštěvě můžete jít v malířových stopách a porovnat světlo na každé malbě. Navíc červeně okrová vila je nádherná sama o sobě.

 

Cathedral

Katedrála je mistrovským dílem barokní architektury. Obdivujte nádherné ornamenty a vlysy v osvěžujícím chladu katedrály. Barvy, které se zvenku na klenbě třpytí, se staly jednou z dominant Nice.

 

Co stojí za to

Nice je středem ráje. Linkové autobusy odjíždí z cours Masséna do všech světových stran. Za pár euro můžete v jakémkoli směru dojet do malé provensálské vesnice.

St Jean Cap Ferrat

Poloostrov, který vystupuje přímo do Středozemního moře, leží devět kilometrů
západně od Nice. Vyhlášené rekreační středisko pro miliardáře, nemanželské děti
monackého prince a další smetánku. Pobřežní promenáda s malinkatými plážemi
na koupání je ale otevřená pro každého. Je úžasná v každém ročním období!
Uprostřed poloostrova leží extravagantní růžový palác baronky Béatrice de Rothschild. Nyní je to muzeum obklopené sedmi voňavými kvetoucími zahradami. Je možné je navštívit.

Antibes
Antibes Juan-les-Pins je druhé největší město v oblasti Alpes Maritimes a je
oblíbenou turistickou destinací. Můžete se zde setkat se směsí tradičních zvyků a
vodních sportů, historie a nočního života, architektonického dědictví a festivalů.
Eze
Malá vesnice v horách, kde byste mohli potkat monackého prince Alberta. Když
navštívíte restauraci v Chateau Eza, můžete se najíst na balkóně – a pochopit,
proč princ William nazval tento dům Orlím hnízdem. Více informací o této vesničce čtěte zde.
Farfalla in Cannes
Tady najdete při večeři tu nejzajímavější vyhlídku. A to proto, že se restaurace
nachází vedle Schodiště – toho u budovy festivalu. Mají tu také nejrozsáhlejší menu, na kterém je vše od omelet po íránský kaviár. Hlasitá hudba a oslavy pozdě večer. Také je tam terasa.
Peillon and Peille
Peillon je jedna z nejslavnějších provensálských vesnic, ležící vysoko na vrcholcích hor. Pokud nebude unavení procházkami v malých uličkách, můžete navštívit Via Ferrata v sousední Peille. Via Ferrata nabízí překážkové dráhy a lezení po horách, a navíc procházku po provazovém mostě mezi kopci.

 

Nákupy

Stručné, jednoduché pravidlo: na rue des Antibes najdete značkové oblečení pro
běžné nošení, na boulevard de la Croisette to extravagantně luxusní.

 

Jídlo

Kuchyně v Nice je obrazem města, kde je 300 slunečných dnů v roce: olivový olej, česnek a citron. Ale také obrovský výběr všech druhů zeleniny: baklažán, rajčata, dýně a mnoho dalších. Když to všechno dáte na pánvičku s olivovým olejem, vznikne ratatouille. Hoďte to do trouby a máte tian (gratinovaný). Tradičním jídlem prodávaným přes ulici je ve městě la socca – něco jako palačinka vyrobená z cizrny. Někteří tvrdí, že má slanou, osvěžující chuť. Jiní říkají, že chutná jako staré ponožky. To ale nemůže zastavit novou generaci hravých šéfkuchařů, kteří začali připravovat provensálskou „cuisine nouveau“. Dobrou chuť!


Chantecler-La Rotonde
Chantecler je vlajkovou lodí kulinářského a kulturního dědictví Nice na plážové
promenádě. Restaurace je jako hotel, zveličená a extravagantní – až skoro kýčovitá. Má také levnější odnož, „La Rotonde“, vyzdobenou jako tržiště, kde se můžete naobědvat za pouhých 30€.
Le Grand Balcon
Na talíři jídlo ve stylu fusion cuisine, na židlích společenská smetánka a na stěnách jejich portréty. Vše v červené, intimní atmosféře. Tajine obsahující rybí a krabí maso, vajíčka a paštiku z husích jater spolu s ostatními vybranými ingrediencemi.
Sapore
Vyberte si ze spousty malých, lahodných jídel ve stylu tapas. Výzdoba ve stylovém kovu a světlých barvách dřeva. Šéfkuchař se učil v některých z nejuznávanějších kuchyní na Riviéře.
Le Grand Café de Turin
Pravá brasserie z počátku 20. století se vším, o čem mohou milovníci korýšů snít – především hromadou ústřic. Číšníci rychlí jako blesk, jak se dá na takovém místě očekávat.

 

   
Letiště

Aéroport Nice-Côte d´Azur leží 7 km od Nice. Autobusy na letiště jezdí každých 20 minut v době od 6.15 do 23.40. Na lístek za 4€ můžete v Nice jezdit bez omezení po zbytek dne. Ceny taxi se různí, ale aktuální ceník najdete na webových stránkách letiště. Více informací o letišti, dopravě z letiště do centra, levných letenkách apod. najdete v našem předchozím článku zde.

 

Nice

Trasa přímého letu z Prahy do Nice, přehled tarifů na Kiwi.com, na této lince létá např. aerolinka ČSA

 

Hromadná doprava
Výhodným způsobem cestování po Nice a po Riviéře jsou autobusy. Jízdní řády a mapy získáte v turistické informační kanceláři na adrese 5 Promenade des Anglais nebo v centrále na 10 Avenue Félix Faure.

Noční autobusy jezdí až do 1 hodiny v noci. Nejpohodlněji a nejrychleji můžete po Riviéře cestovat vlakem. Stanice v Nice je na avenue Thier, tel. 836353535. Odsud to trvá 20 minut do Cannes, 20 minut do Monaka a 1 hodinu do Saint Raphaël. Další informace o městské dopravě hledejte v našem předchozím článku zde.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nice - splněný sen

Slunečné Nice, centrum muzeí i luxusu

Letiště Nice (NCE)

Provence-Saint Paul de Vence

Autobusem Eurolines do Nice už za 500 Kč

Azurové pobřeží láká turisty i celebrity

Letecky Vídeň - Nice za 1 620 Kč

Vlakové nádraží - Gare de Nice-Ville

MHD v Nice

 

 

 

 

 

 

     
                10 míst, které stojí za návštěvu v Nice  
     

 

 

Zdroj videa: YouTube CC TranslatorsCafe.com, Nice

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.