Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Languedoc

Země katarských hradů, nádherných krajinných scenérií, země, kde se minulost snoubí s přítomností a kde se ještě sem tam zachovává místní starobylý jazyk – occitánština. I podle ní dostala tato zem své jméno – langue-d-oc – „jazyk s oc“, jazyk, který používá oc.

 

 

Languedoc je velmi rozmanitý a existuje zde mnoho míst, které byste určitě měli navštívit. Můžete si vybírat, pokud Vás zajímá historie, jistě nepohrdnete návštěvou některého z katarských hradů. Pokud se rádi dobře najíte, nesmíte opomenout návštěvu. A jste-li spíše milovníky vody a lodí, projížďka po kanálu du Midi bude přesně to pravé pro Vás.

Carcassone – Středověké město, proslulé svými zachovalými hradbami a spletí uliček, které je zapsáno v seznamu UNESCO. Podle pověsti získalo své jméno podle hradní paní, která vyzrála na obléhatele města velmi originálním způsobem – po dvouletém obléhání, kdy měšťané trpěli hlady, nechala shodit z hradeb pečené prase, které celou dobu vykrmovala. Nepřátelská armáda odtáhla s nepořízenou, přesvědčená, že obyvatelé města mají ještě plné sklepy zásob a Carcassone tak bylo zachráněno. Vám sice při návštěvě města pečená prasata na hlavu padat nebudou, ale prohlídka města z okruhu hradeb, tu prostě minout nemůžete, Stejně tak jako krásnou atmosféru středověkého, zachovalého města. Více informací o Carcassone načerpejte zde. 

 

Hrad Carcassonne


Canal du Midi – Technický zázrak, který spojuje Atlanstký oceán a Středozemské moře. Stavba započala už v sedmnáctém století za vlády Ludvíka XIV. Kanál byl zamýšlen jako prostředek dopravy velkých nákladů, aby se lodě vyhnuly Gibraltarskému průplavu. Dnes kanál slouží již jen pro turisty. Krásný tip na výlet je také projížďka kolem kanálu ve stínu nádherných platanových alejí, které ho lemují, na kole. Canal du Midi je na seznamu UNESCO.

 

Canal du Midi

 

Peyrepertuse a Quéribus – Dva katarské hrady, jakási ikona těchto hradů v krajině kolem města Carcassone, dva z tzv. „pěti synů carcassonských“. Kataři, neboli albigenští, byla skupina kacířského náboženského hnutí, proti které bylo ve středověku vedeno několik křížových výprav. A právě katarské hrady byly útočištěm albigenských a jejich obranou.

 

Peyrepertuse

 

Perpignan – Nádherné město Perpignan, pyšnící se palácem mallorských králů a katedrálou sv. Jana Křtitele. V blízkosti města je možno navštívit románské opatství Saint-Michel-de-Cuxa. Unikátní je svou křížovou chodbou s překrásnými sloupy, na jejichž hlavicím naleznete zvířecí motivy.

 

Město Perpignan

 

 

Ubytování v této lokalitě - Adonis Carcassonne, cena na noc pro dva - 960 Kč

 

Podmořská naučná stezka Sentier sous-marin – Naučná stezka, jejíž cedule ale naleznete přímo v moři, pár metrů pod hladinou. Při jejím „procházení“ si můžete prohlédnou rozmanitou mořskou faunu a floru.

Milovníci místní kuchyně si jistě nenechají ujít ochutnávku oliv, pěstovaných v tomto kraji či si zakoupit láhev lisovaného olivového oleje.

Jak vidno, kraj Languedocu určitě stojí za návštěvu, kromě nádherných památek UNESCO zde můžete narazit i na další úchvatné ukázky jedinečné architektury i přírodních krás.

Autor: Irith Zimostrázová

 

 

 

 

       
    Mohlo by vás zajímat:  
   

Seznam letišť ve Francii

 
   

Seznam měst ve Francii

 
   

Nejvyšší hora Francie

 
       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.