Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Chcete do středověku? Zavítejte do města Carcassonne!

en.wikipedia.orgJen málokde se zachoval takový kus středověku na jednom místě jako právě na jihu  Francie. Středověké městečko Carcassonne má za sebou dlouhý příběh, je volně přístupné, a proto do něj můžete zavítat i vy. Jeho hradby a opevnění vám ho budou vyprávět!

   
   

Na jihu Francie Keltové započali příběh...

Kdybyste měli ve středověkém městečku Carcassonne pobýt do té doby, než vám jeho hradby převypráví celý svůj příběh, nejspíš byste tam i zestárli.

Už v 6. století před naším letopočtem se na jihu Francie usadili Keltové a položili základní kámen pro dnes ještě středověké město Carcassonne.

 

 

O tuto oblast však neměli zájem jen oni, nýbrž celá řada dalších, kteří se o město ucházeli někdy dost nevybíravým způsobem. Kelty z jejich území vyšoupli Římané, kteří jejich stávající opevnění vylepšili. Pak pomyslnou štafetu převzali západní Gótové, kteří ji drželi  až do 8. století.

Potom město nakrátko obsadili Arabové, ale opravdu jen nakrátko, protože je brzo vypudil francký král Pipin Krátký. Podle toho je vidět, že o středověké městečko byl opravdu velký zájem, stejně jako dnes, když na jeho hradby míří početné řady turistů ze všech koutů světa.

 

en.wikipedia.org en.wikipedia.org
en.wikipedia.org en.wikipedia.org

 

Carcassonne poznamenala řada významných událostí

Město mělo nejen řadu panovníků, ale může se pochlubit i řadou významných událostí, z nichž jedna jej málem poslala k zemi. Město poznamenala křížová výprava proti albigenským, která se konala roku 1208 a při které zemřelo nad 20 tisíc jeho obyvatel, obléhání hradu Karlem Velikým a nebo rozhodnutí hrad úplně zbourat, které padlo v roce 1849.

 

 

Naštěstí se o jeho záchranu pokusil spisovatel Prosper Merimée a památkový architekt Violet le Duc, díky kterým můžeme město obdivovat ještě dnes.

 

Mapa

    Zdroj: openstreetmap.org

 

Pokud chcete do středověku, nepotřebujete stroj času, stačí zavítat do jihofrancouzského města Carcassonne, ve kterém najdete hrad Château Comtal z 12. století, katedrálu St. Nazaire a další cennosti, pro které bylo v roce 1997 zařazeno mezi kulturní památky UNESCA.

 

Tipy na ubytování v této lokalitě (denně aktualizováno)*Autor úvodní fotky - Jonaslange~commonswiki

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Adventuring & Things, Carcassonne

 

 

                                           Další francouzská města
    Paříž Nice Nantes Štrasburk    
    Cannes Antibes Orleáns Marseille    
    Méty Toulon Rennes Lille    
    Rennes Hossegor Cagnes sur Mer Lyon    
               

 

 

 

Čtěte také:

Doba letu do Francie

Seznam letišť ve Francii

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.