Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Toulouse - město modré barvy

Toulouse, en.wikipedia.orgToulouse se svými více než 461 tisíci obyvateli tvoří centrum departmentu Haute-Garonne na jihozápadě  Francie a je v pořadí čtvrtým největším francouzským městem.

Rozhodně se má čím chlubit, protože bylo už v dávných dobách střediskem obchodu probíhajícím mezi Středomořím, Pyrenejemi a Atlantikem.

 

 

 

Ve 2. století př. n. l. se stává římskou vojenskou základnou. Městu se daří už v dobách vlády císaře Karla Velikého (742‒814). Později se v roce 1229 připojuje k francouzské koruně. Získává vyznamenání, protože se stává městem královským.

 

Toulouse

 Zdroj: openstreetmap.org

 

Webkamery, www.radicestujeme.eu/cestopisyWebkamery z města: http://www.webcam-toulouse.com/

 

Zvonice podobná dortu

Město se mění v literární a umělecké centrum prosperující i ekonomicky, bohatne například díky obchodu s modrým barvivem zvaným indigo. Dodnes je obchodně velmi čilým městem, díky univerzitě je zde i spousta studentů.

V centru Toulouse budí velkou pozornost Kapitol s vybudovanými osmi sloupy. Ty symbolizují osm konšelů, kteří vládli městu. Cihlový palác kapitolu stojící na náměstí láká turisty.

Návštěvníkům město ale nabízí ještě mnohem více. Udivuje bazilika svatého Serenina, která je jednou z nejdelších románských staveb světa. Měří 115 metrů. Skutečnou perlou je ovšem její pětipatrová zvonice. Každé další patro je užší a nechybí mu okénka. Celkovým pohledem pak bazilika připomíná slavnostní dort. Stojí za to zavítat dovnitř baziliky, kde uvidíte nádherný oltář a kryptu se stříbrných a zlatých církevních pokladů.

 

KApitol, en.wikipedia.orgToulouse Kapitol, By Benh LIEU SONG (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 

Toulouse, en.wikipedia.orgToulouse Kapitol, autor fotky - 

Lo contengut es disponible jos licéncia CC BY-SA 3.0 levat mencion contrària.

Tip na hotely
  Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
 

At Home Appart Hotel

Cena na noc pro čtyři - 2 100 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Social Europe Toulouse


Obdivujte majestátné sochy

Ve zdejším řádovém gotickém kostele Jakobínů se ukrývá hrob italského filozofa Tomáše Akvinského. (1225‒1274). Ve městě se vyskytuje zde spousta cihlových staveb ladících do růžova, a proto se Toulouse mnohdy přezdívá růžové město.

Jestliže na sebe necháváte rádi působit tajemství starých archeologických nálezů, měli byste zajít do Muzea St. Raymond. Kromě vykopávek vám nabídne i krásu starých románských obrazů. Dokážete-li ocenit i majestátnost soch, navštivte i Muzeum Augustiniánů, které obsahuje románské a gotické artefakty.  

 

 
Mapa metra v Toulouse zde
 

Mapa, cs.wikipedia.orgPlán města, autor - Rosss, creative commons

 

Vzdálenost z Paříže do Toulouse je 680, km, mapa trasy

 

Toulouse, en.wikipedia.orgKatedrála v Toulouse - Saint-Étienne,autor fotky - By Didier Descouens (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Nabídka hotelů, penzionů na portálu booking.com

Toulouse


Letenky z Prahy do Toulouse od společnosti Volotea

- přímé letecké spojení zabezpečuje dopravce Volotea - přehled letů na Kiwi.com

- doba letu: 2h 15m


*Autor úvodní fotky - By Didier Descouens (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Jednosměrné letenky do Nantes, Toulouse za 260 Kč

Letenky z Prahy do Toulouse od 2 334 Kč

Nová letecká linka Praha – Toulouse

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.