Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vlakové nádraží v Glasgow

V skotském Glasgow najdeme dvě vlakové nádraží:

 

 

 

Glasgow Central

Také známý jednoduše jako Central je hlavní  železniční nádraží ve skotském městě Glasgow. Stanice byla otevřena 1. srpna 1879.  Jedná se o konec hlavní linky West Coast Main Line směřující k nádraží Londýn Euston, poskytuje spoje (Inter-City) mezi Glasgow a Anglií. Další hlavní vlakové nádraží v Glasgow je Glasgow Queen Street.

S více než 32 mil. pasažéry v roce 2017 je Glasgow Central dvanáctým nejrušnějším nádražím ve Velké Británii a nejrušnějším ve Skotsku.  Stanice je chráněna jako památková stavba.


Glasgow Queen Street

Je železniční terminál městského centra v Glasgow. Je menší ze dvou hlavních městských železničních nádraží a třetí nejrušnější stanice ve Skotsku. Nádraží se nachází mezi ulicí George Street na jihu a mostem Cathedral Street Bridge na severu, na severním konci ulice Queen Street přiléhající k náměstí George Square.

Stanice Queen Street Station slouží dopravně severní části města a předměstí  glasgowské oblasti, zajišťuje kyvadlovou dopravu do Edinburghu a je konečnou stanicí pro všechny vlaky Inter-City směřující na sever Skotska. Další hlavní stanicí v centru Glasgow je Glasgow Central.

 

 

Zdroj mapy - openstreetmap.org, Poloha obou vlakových nádraží v Glasgow

 

 

Ubytování poblíž Glasgow Central - Native Glasgo, cena na noc pro dva - 1 450 Kč

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Glasgow, město pozoruhodné architektury

Mezinárodní letiště Glasgow (GLA)

Hotely poblíž letiště Glasgow

Mapa metra v Glasgow

MHD v Glasgow

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.