Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Glasgow

Glasgow je největším městem Skotska a zároveň je to třetí největší město ve  Spojeném království. Je nejen důležitý svým průmyslem, ale je to také významný dopravní uzel. V Glasgow žije kolem 650 tisíc obyvatel. Turisticky jde o velmi oblíbenou destinaci.

 

 

Městská doprava je v tomto skotském městě zajišťována dopravní společností SPT a jde o poměrně rozsáhlou autobusovou síť, lodní, vlakovou a podzemní dopravu.

Hlavní autobusové nádraží se nazývá Buchanan bus station, ale všechny autobusové spoje sem nezajíždějí. Jedná se spíš o hlavní infocentrum pro všechny linky.

Co se týká vlaků, má Glasgow druhou největší železniční síť – hned po Londýnu – ve Velké Británii. Vlaky  zajišťují dopravu stejně tak po městě, jako po celé zemi.

Glasgow Subway – glasgowská „podzemka“, čili metro je další možností cestování po tomto krásném městě.

A jak se dostat do centra z letiště, které je vzdáleno cca 11 kilometrů?

Nejlépe autobusem Airport Express 500 – ten je v provozu celých 24 hodin a spoje přijíždějí v 10 – 30 minutových intervalech. Cesta z letiště do centra města (na autobusové nádraží) trvá přibližně 25 minut. Cena jízdného je 7,5 libry. Jízdenku si můžete opatřit online, anebo ji zakoupit u řidiče.

Pak je tu ještě několik důležitých linek, které byste mohli využít:

  • linka 77 – tato trasa do centra je pomalejší, vede přes okrajovou oblast Glasgow; cesta trvá hodinu, jízdné stojí 5 liber
  • linka 66 - autobus spojuje letiště s železniční zastávkou Paisley; v provozu je od 6,00 hodin ráno do 19,15; intervaly jsou 10 minut
  • linka 757 – tento spoj jede rovněž z letiště do zastávky Paisley, jezdí každých 15 minut a jízdenka stojí 2,5 libry; každý druhý spoj však pokračuje do čtvrtí na severu města a jízdu končí v Clydenbank na předměstí Glasgow

Jízdné vždy můžete hradit u řidiče, ale doporučuje se připravit si přesnou částku v hotovosti.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Glasgow, město pozoruhodné architektury

   

Vlakové nádraží v Glasgow

   

Mezinárodní letiště Glasgow (GLA)

   

Mapa metra v Glasgow

     

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.