Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Hrady ve Walesu, které stojí za navštívení

CearKdyž se řekne Wales, představí si většina z nás hrady, tradiční puby, pastviny, národní parky, útesy… a ještě jednou hrady. Není jednoduché vybrat ty nej, protože každý ukrývá své kouzlo v něčem jiném. Ať už jsou jejich dominantou umělecké sbírky, překrásné zahrady, luxusní interiéry či výhledy z impozantních věží, velšské hrady mají neopakovatelné kouzlo.

 

Conwy Castle

Hrad Conwy se rozkládá na severním pobřeží Walesu a je ukázkou jednoho z nejlepších středověkých opevnění ve Velké Británii. Byl vybudován v letech 1283-1287 Eduardem I. Po roce 1642 patřil hrad Karlu I., ale o čtyři roky později připadl parlamentním vojskům a byl částečně rozebrán. Roku 1665 byl hrad z velké části zničen. Až v devatenáctém století prošel rekonstrukcí a v současné době představuje jednu z nejvyhledávanějších turistických destinací ve Walesu. Hrad s překrásnými věžemi a cimbuřím nabízí nádherné výhledy na národní park Snowdonia a řeku Conwy. Řetězový most Conwy Suspension Bridge, který navrhl Thomas Telford, byl postaven  v letech 1822 - 1826.

 

Conwy Castle

    Conwy Castle


Powis Castle

Powis je původem středověký hrad a obrovské panské sídlo ležící ve středním Walesu. Byl postaven ve 13. století princem z Powysu s typicky velšským jménem Gruffyd ap Gwwnwynwyn. Hrad je obklopen nádhernými terasovitými zahradami ve stylu italské renesance. Můžete se kochat pohledem na velkolepé tisy, opečovávané stromy a keře a bohaté záhony plné barev. Hrad uchovává jednu z největších sbírek světových uměleckých a historických předmětů. K vidění jsou zde pro návštěvníky sochy, originální nábytek a textilie z Evropy, Indie a Orientu.

 

Powis Castle

    Powis Castle


Harlech

Hrad Harlech působí, jako by vyrůstal rovnou ze skály. Anglický panovník Edward I. nechal postavit Harlech koncem 13. století.  Pozval ty nejlepší kameníky ze Savoye a vybral nejlepší anglické tesaře a kováře, kteří hrad mezi lety 1283 a 1295 vystavěli. Zajímavostí je, že se údajně jedná o jeden z nejlevnějších Edwardových hradů. Harlech leží v obasti Gwynedd v severní části Walesu.

 

Penrhyn Castle

Ačkoli hrad vypadá jako středověký, na zakázku rodiny Pennant ho do dnešní podoby přestavěl Thomas Hopper až v letech 1820 a 1845. Původně na jeho místě stálo středověké opevněné sídlo. Uvnitř objevíte bohatě zdobené místnosti, luxusních pokoje, gotická schodiště a umělecké sbírky. Přímo v hradu se nachází Penrhyn Castle Railway Museum – muzeum železnice. V přilehlém okolí hradu lákají k vycházkám rozsáhlé zahrady.

 

pernhyr

   Pernhyr Castle

 

Caernarfon

Hrad Caernanfon pochází z 11. století a leží ve stejnojmenném přístavním městě na severu Walesu, 8 mil jižně západně od města Bangor. Hrad se právem nachází na seznamu světového dědictví UNSECO. Tato středověká stavba je v současné době ve správě Cadw – velšské organizace, která se stará o historické památky.  Edvardovský hrad i samotné město Caernanfon v minulosti představovali administrativní centrum severního Walesu. Jeho polygonální věže měly údajně připomínat Konstantinopol.

 

Caerphilly

Caerphilly hrad je jedním z největších a nejslavnějších středověkých hradů západní Evropy.Toto výsadní postavení zapříčinilo několik faktorů  - mimo jiné jeho velikost, využití vody při obraně a také skutečnost, že se jedná o první skutečně koncentrický hrad ve Velké Británii. Hrad byl vystavěn ve druhé polovině 13. století na pokyn anglo-normanského lorda Gilberta de Clare, dalšími úpravami prošel o století později. Charakteristickou atrakcí je „ naklánějící se“ jihovýchodní věž, která je následkem bojů z občanské války. Caerphilly naleznete asi 10 kilometrů severně od  Cardiffu.

 

caer

   Caerphilly Castle


Autor: Simona P.

 

 
Mohlo by vás zajímat:  Národní park Snowdonia ve Walesu
 

 Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.