Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Informace - Menorca

Představujeme jednu z nejkrásnějších lokalit  Španělska. Patří k  Baleárským ostrovům, je mezi turisty oblíbená hlavně díky nádherným plážím. Tyto pláže jsou ještě kouzelnější než ty na větším ostrově Mallorca, který se nachází ve vzdálenosti pouhých 42 kilometrů.

 

 

Příroda na každém kroku

Co zde láká nejvíce turistů? Určitě je to příroda, díky které tvoří celý ostrov od roku 1993 součást seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. To znamená, že je zde kontrolována a regulována veškerá výstavba. Menorca nabízí svým návštěvníkům krásnou krajinu s množstvím lesů, nechybí ani skalní masivy. Můžete se vydat i na nejvyšší horu ostrova Monte Torro, která je ale vysoká pouze 375 metrů.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Ostrov nabízí i zajímavou historii

Menorca neláká pouze nádhernou přírodou. Svým návštěvníkům může nabídnout také řadu zajímavých památek, podávajících svědectví o historii tohoto ostrova. Nejoblíbenější jsou megalitické památky, které přibližují turistům původní historická obydlí, pohřební komory nebo unikátní obranné věže, nazývané talaioty. Takovýchto staveb můžeme najít po celém ostrově několik desítek.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC,Михаил Шварц ispaniagid ru, oblíbené pláže Menorcy

 

Ti, kdo rádi navštěvují historické památky, by si neměli nechat ujít návštěvu hlavního města Mahon. Tento známý přístav zaujme turisty především svým historickým centrem. Dalším zajímavým a často navštěvovaným městem je Ciutadelle, které láká k procházkám romantickými úzkými uličkami a k návštěvě několika nádherných paláců. Nesmíme zapomenout ani na vesničku Binibeca a její typické bílé domy.

 

 

 

 

Oblíbená turistická destinace

Ostrov Menorca je vyhlášený svými nádhernými plážemi. Na plážích v jižní části ostrova najdeme jemný bílý písek, v severní části jsou pláže tvořeny větším a hrubším pískem. Tyto překrásné pláže spolu s nádhernou přírodou, kterou jsme již zmínili, skálami a historickými památkami vytvářejí výborné podmínky pro ideální dovolenou.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Karsa, Menorca

 

 

Čtěte také:

Přístavní město Mahon na Menorce

Na Menorcu s Ryanair od 510 korun

Letiště Menorca (MAH)

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.