Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Baleárské ostrovy

Foto, en.wikipedia.orgBaleárské ostrovy (Islas Baleares) vznášející se ve středozemních vodách nedaleko východního pobřeží  Španělska, jsou každé léto vystaveny nájezdům mohutných mezinárodních sil hédonistických společenských živočichů. Není to vlastně nijak překvapující, když uvážíte vše, co nabízejí: krásné pláže, neúnavně pálící  slunce a bujarý noční život.

 

 

 

 

Přes tohle všechno si ostrovy, alespoň do jisté míry, dokázaly zachovat vlastní individualitu a silná pouta se svou minulostí. Za bary a plážemi jsou gotické katedrály, ruiny z doby kamenné, malé rybářské vesnice, nádherné pěšiny v divočině a nekonečné olivové háje a pomerančové sady.

 

     
 

Čtěte také: 10 největších ostrovů světa

 
     

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor: Hansen, creativecommons.org


Přehled ostrovů

  Ibiza Formentera Cabrera
  Mallorca Menorca  

 

Mnoho názvů míst a oslovení je v katalánštině, hlavním jazyce ostrovů. Během sezóny se tu setkáte s vysokými cenami. Mimo sezónu často zjistíte, že jsou věci daleko levnější a speciálně cena ubytování může klesnout až na polovinu.

 

 

Příjezd a odjezd

Lety podle letového řádu z hlavních měst španělské pevniny obstarává několik aerolinií, například Iberia. Air Europa a Spanair. Nejlevněji a nejčastěji se létá z letiště Barcelona a Valencie. Mimo plnou sezónu se občas vyskytnou až neskutečné nabídky za třetinovou cenu.

 

Hotely v této oblasti přes booking.com


*Autor úvodní fotky - Sethaphopes~commonswiki

 

Přehled letišť:

Letiště Menorca (MAH)

Letiště Ibiza (IBZ)

Letiště Mallorca (PMI)

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde.
 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.