Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

MHD Dublin, spolehlivé dvoupatrové autobusy

Metro vám v Dublinu vůbec nebude chybět. Místní MHD doprava zahrnuje tramvaje a dokonalou, spolehlivou síť autobusových linek, které vás na pravidelných spojích dovezou do blízkých i turisticky atraktivních vzdálených míst.

 

 

 

 

Linky MHD Dublin

Dvě tramvajové linky a spletitá síť dvoupatrových autobusů. Přesto vám ve městě budou pro dopravu stačit. Tramvajové linky se rozlišují podle barev. Zelená linka jezdí od severu města na jihovýchod a červená linka přes nádraží Heuston, Connolly a Národní muzeum. Bohužel se nepotkávají v žádné ze stanic. Pro přestup mezi nimi musíte absolvovat delší procházku. Navíc v dopravní špičce bývají často přeplněné. Lepší volbou je cestovat pomocí autobusů. Nástup i výstup je předními dveřmi, jednorázové jízdenky se kupují u řidiče a platí se za ně pouze drobnými. Autobus zastavuje vždy na znamení.

 

Mapa dublinských linek (železnice, tramvaje), pro zvětšení klikni

Autor: Stabilo boss creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, Wikimedia Commons

 

Jízdenky v Dublinu

Cena jízdenky se počítá typu zóny a podle projetých zón mezi jednotlivými zastávkami. Orientaci usnadňuje mobilní aplikace a mapy na autobusových zastávkách. Jednotlivé jízdenky stojí od 0,75 do 3,30. Mnohem lepší je cestování s Leap Card. Dá se zakoupit přes internet nebo v automatu na letišti. Na ni si nahrajete kredit a v autobuse kartu přiložíte. Jednotlivé jízdné pak vychází levněji.

 

Výhodné ceny MHD

Pro turisty nabízí město zakoupení turistické Leap Card. Stojí 19,50 a držitelé mohou 3 dny neomezeně využívat celou síť včetně dopravy na letiště. S dražší Freedom Card se můžete těšit i na projížďku vyhlídkovým autobusem.

 

Dublin Bus double-decker v Dún Laoghaire

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Vše, co byste měli vědět o Dublinu

 

Dublin Connolly railway station

 

Letiště Dublin (DUB) v Irsku

 

10 míst, které musíte navštívit v Dublinu!

  Nové polymerové libry
   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.