Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Dublinu

Dublin, en.wikipedia.orgIrský Dublin, někdejší malá vikinská osada z doby před 1000 lety, se v průběhu mnoha staletí proměnila v multikulturní město. Největší devízou půlmilionového sídla je především svébytná atmosféra plná kultury. Koná se zde bezpočet festivalů jak hudebních, tak i literárních nebo gastronomických.

 

 

 

Obdivujte pivovar i národní umění

Nádherná je už poloha Dublinu, který se nachází na břehu Irského moře hned na úbočí Dublinských hor. 

Řeka Liffey město protíná a rozděluje do dvou částí. Vydejte se do jeho ulic. Obchodní dům Guinness patří mezi nejzajímavější dublinské cíle.

 

 

Jednou z nejvýznamnějších budov je Trinity College, velmi známá univerzita, která ukrývá Book of Kells známý výpravně ilustrovaný rukopis.

Ostatně za uměním si můžete v Dublinu najít cestu i do Národní galerie. Prohlídky s průvodcem vás zavedou do pozoruhodného světa irského umění, který zahrnuje i multimediální sál, kde navštívíte i virtuální podobu exponátů.

 


Nejbližší aeroport: Letiště Dublin

Web: www.dublinairport.com

Kód: DUB

Dublin, en.wikipedia.orgTrinity College, By Patrick Theiner [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Odkaz spisovatelů i svatého Patrika

Samostatnou a velmi bohatou kapitolou je i irská literatura. Dublinské muzeum spisovatelů sídlí v gregoriánské budově na náměstí Parnell Square. Najdete zde velkou sbírku knih a všeho, co jakkoli souvisí s nejznámějšími spisovateli za minulých 300 let.

Hned vedle centra narazíte na zámek Malahide, který se po dlouhých osm století stal domovem rodiny Talbotů. Celkem čtrnáct z nich umírá roku 1690 v bitvě o Boyne.

A co by to bylo za město, kdyby nemělo svoji katedrálu? Chrám svatého Patrika postavený roku 1191 je centrem společenského života a odkazu svatého Patrika. Pokud máte všech pamětihodností a muzeí už za celý den dost, odpočinek najdete v parku St. Stephen Green. Patří mezi nejstarší irské parky a vychutnáte si zde vytoužený klid (mapa).

 

Dublin, en.wikipedia.orgCustom house, budova ministerstva životního prostředí u břehu řeky Liffey, autor fotky - Peter Brown, creative commons

 

   
                       Mohlo by vás zajímat:  Dublinský hrad - informace

 

Přehled ubytování v Dublinu

Dublin

Dublin

Mapa

          Trasa přímého letu z Prahy do Dublinu, letenky zakoupíte na Kiwi.com

 


* Autor úvodní fotky - By Matyáš Havel [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo Dublin

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Co nevynechat v Dublinu?

Putování po Irsku-Dublin

Akční letenky do Dublinu za 2134 Kč

Dublin z Brna za 2 091 Kč

Levné lety do Dublinu z Bratislavy za 1 098 Kč

Ryanair: Praha – Dublin za 1 984 Kč

Levné letenky do Dublinu za skvělých 1930 Kč!

*Last minute zájezdy do Dublinu - přehled

Letenky za 50 Kč i z Brna

Únorový Dublin za 1 846 Kč

10 míst, které musíte navštívit v Dublinu!

Veřejná doprava (MHD) v Dublinu

Jak dlouho trvá let do Dublinu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.