Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

10 míst, které musíte navštívit v Dublinu!

Dublin jako největší a zároveň hlavní město Irska je bohaté nejen svou historií. Nachází se na pobřeží Irského moře a k vidění je tady toho opravdu hodně.

 

 

 

 

Dublin Castle

Tato pozoruhodná stavba stojící v historickém centru města byla vybudována na popud krále Jana Bezzemka již ve 13. století. Návštěvníkovo oko zaujme na první pohled především takzvaná Záznamová věž (Record Tower), která v současné době slouží jako policejní muzeum. Dublinský hrad byl původně vystaven jako vojenská pevnost, dnes slouží hlavně k přijímání významných státních návštěv a prezidentské inauguraci.

Grafton street

Poměrně úzká a dlouhá třída v centru Dublinu přetéká obchody a zdobí ji útulné kavárny. Dominantní barva této ulice je červená, k vidění zejména na dlažbě a cihlových domech. Turisté zde mohou navštívit vyhlášenou restauraci The Pig's ear a nakoupit v jednom z nejznámějších obchodních domů Brown Thomas. Na konci ulice se nachází památník Molly Malone – krásné prodavačky mušlí s vozem.

Katedrála víry Kristovy

Bývá též nazývána jako katedrála Nejsvatější trojice. Je nejstarší budovou v Dublinu. Vystavěna byla v 11. století - původně ze dřeva. Během let prošla několika rekonstrukcemi a v 19. století byla přestavěna ve viktoriánském stylu. Uvnitř katedrály se nachází náhrobek normanského válečníka Strongbowa.

Katedrála sv. Patrika

Další významná a zároveň největší církevní budova Irska byla vybudována v gotickém stylu. Její hlavní věž se tyčí do výšky 70 metrů. Vedle katedrály se rozprostírá úhledný park s kašnou. Světově proslulý spisovatel Johnathan Swift zde působil jako děkan dlouhých třicet let a je zde i pochován.

The spire of Dublin

Gigantický, lesklý stožár stojící uprostřed O' Connel Street, svým tvarem připomíná 120 metrů vysokou jehlu. Dostavěn byl v roce 2003. Stojí na bronzovém základu a jeho nejširší část dosahuje průměru 3 metrů. Večer a v noci je osvícený a právě proto se mu někdy přezdívá Meč světla.

Ha' Penny Bridge

Neboli Půlpencový most je tvořen epiliptickým železným obloukem v bílé barvě. Jeho oficiální název je Liffey bridge, podle jména řeky protékající pod ním. V roce1816 byl vystavěn jako první most přes řeku pro pěší a až do roku 1919 se zde vybíralo mýto ve výši půl pence. Zamilované páry na něj v současné době rády věší zámky jako symbol zpečetění své lásky.

Trinity College

Nejstarší irská univerzita založená v roce 1591 Alžbětou I. se dělí do tří fakult. Areál tvoří velké kolejní budovy a rozlehlá nádvoří. Hlavní vchod se nachází na rušné třídě naproti Bank of Ireland. Prvními budovami ležícími za branami vchodu jsou Examination Hall a Chapel Hall. Místní knihovna obsahuje více než 4,5 milionu tištěných svazků.

Phoenix Park

Tento největší městský park v Evropě leží na západě od centra Dublinu. Je obehnaný 11 km dlouhou stěnou. Na rozlehlých travnatých plochách může návštěvník zahlédnout početná stáda jelenů. Park nabízí mnoho hřišť určených ke sportovnímu vyžití, turistických tras a cyklotras a také se zde nachází i známý Wellingtonův památník.

Guinness Storeheouse

Do tohoto návštěvnického centra zamíří ročně více než 1 milion turistů chtivých se ponořit do dějin výroby piva světově známé značky Guinness. Jedná se o černé pivo nasládlé chuti, na které jsou Irové patřičně pyšní. V pěti patrech této budovy se nachází degustační místnosti, obchody se suvenýry a ukázka tradiční výroby sudů. Samotný pivovar se nachází v ulici St. Jame's Gate a není pro veřejnost přístupný. Založen byl v roce 1759 jako rodinný pivovar Arthurem Guinessem.

Temple Bar

O tom, že se Irové rádi baví a popíjejí pivo, se snadno přesvědčíte v této čtvrti plné barů, hospůdek a nočních klubů, kde křivolakými uličkami zní živá hudba až do ranních hodin. Legendární kapela U2 započala svou hudební kariéru právě vystupováním v těchto klubech. Čtvrť získala svůj název podle Williama Templa – majitele těchto pozemků v 17. století.

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Le Monde en Vidéo, Dublin

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Mezinárodní letiště Dublin (DUB)

Mezinárodní letiště v Irsku

Vlakové nádraží - Dublin Connolly railway station

MHD Dublin, spolehlivé dvoupatrové autobusy

Nové britské plastové bankovky

Doba letu do Dublinu

Jak se dostat do Irska

Mapa Irska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.