Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

10 míst, které musíte navštívit ve Florencii

Chystáte se do Florencie? Už víte, jaká místa navštívíte? V metropoli italského Toskánska se nachází tolik nádherných míst, že je pro turisty opravdu těžké vybrat jich jen deset. Není se čemu divit, historické centrum Florencie je dokonce zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Proto jsme se na výběr nejkrásnějších míst vrhli za vás. Jaká místa si tedy zaručeně zaslouží být jmenována?

 

 

 

Florencie na mapě Itálie

 

Slavná socha Davida

Nejznámější florentská socha, kterou vytvořil Michelangelo Buonarroti.Najdeme ji v Akademii krásných umění (Galleria dell’Accademia). Dříve byla umístěna před Pallazzo Vecchio. Vytvořena je z mramoru a měří (i s podstavcem) 517 cm! Socha Davida je dominantou Florencie již více než 500 let. Aby taky ne, slavnou sochu umělec vytesal z jediného kusu mramoru, a mužské tělo dokázal zachytit do těch nejmenších detailů.

 

Náměstí Piazzale Michelangelo

Toto náměstí najdete jižně od historického centra Florencie. Z velkolepého náměstí je panoramatický výhled na celou Florencii, a to díky tomu, že bylo vystavěno na úbočí kopce Monte alle Croci. Jak již napovídá název, náměstí má být poctou umělci Michelangelovi Buonarotimu. Právě zde naleznete některé kopie jeho děl. Připravte se, že je náměstí opravdu hojně navštěvováno turisty, a všude je tedy spoustu stánkařů. Náměstí obklopuje famózní Růžová zahrada.

 

Dóm Santa Maria del Fiore

Jedním z hlavních lákadel je samozřejmě tato gotická katedrála s renesanční kupolí. Jde o pátou největší katedrálu na světě. Naprosto fascinující stavba vás jednoduše ohromí. Monumentální stavba zabírá téměř celé náměstí. Interiér stavby je však velmi jednoduchý, a na návštěvníky může působit až prázdným dojmem.

 

Galerie Uffizi

V budově této galerie turisté objeví mistrovská umělecká díla, která jsou seřazena dle času, a to od 13. až do 18. století. Návštěvníci si tak mohou udělat představu o vývoji umění. Jaká díla zde tedy nesměla chybět? Například známé kousky slavných renesančních autorů jako například Leonarda da Vinci, Giotta di Bondone, Sandra Botticelliho, Michelangela nebo Raffaella. 

 

Palác Pitti

Honosné dílo, které je nazváno podle bankéře L. Pittiho. Pro něho byl také tento okouzlující palác postaven. Postupem času byl palác rozšiřován, a v současnosti má neuvěřitelných 32 000 metrů čtverečních. Nejen, že samotná budova je opravdu působivá, v interiéru se nachází dokonce čtyři muzea. K vidění je zde například sbírka barokních a renesančních obrazů nebo stříbra. Nezapomeňte navštívit také slavné zahrady Boboli v typickém italském stylu.

 

Bazilika St Lawrence

Proč navštívit právě tuto baziliku? Pravděpodobně je to největší náboženská stavba v celé Florencii! V jejím interiéru je umístěno mnoho soch od talentovaného sochaře Donatella.

 

Baptisterium San Giovanni 

Nejstarší náboženskou stavbou je pak kaple zasvěcená Janu Křtiteli. Typickým znakem této stavby jsou troje bronzové dveře. Ty nejznámější byly nazvány Michelangelem "rajskou branou". Propracované motivy Starého zákona, které bronzové dveře zdobí vás ohromí, stejně, jako nejspíše ohromily jeho.

 

Bazilika Santa Croce

Rozhodně stojí za to navštívit i náměstí Piazza di Santa Croce, kde se právě skvostná bazilika Santa Croce nachází. V rámci řádu františkánů je největší kostelem na světě. V jeho kaplích jsou uloženy ostatky Galilea Galileiho, Machiavelliho, Leonarda da Vinci nebo Michelangela. 

 

Palazzo Vecchio

Středověký opevněný palác Palazzo Vecchio je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve Florencii. Aby taky ne, jeho interiér je přímo okouzlující. Dříve v něm jednaly ústřední orgány městské republiky, dnes palác slouží jako radnice a  zároveň muzeem, jehož sbírky patří k nejvýznamnějším zajímavostem Florencie.

 

Kostel Santa Maria Novella

Nenechte si ujít ani dominikánskou pamětihodnost ze 13.století. Umělecké skvosty, které spatříte v interiéru ve vás zanechají úchvatný dojem. Kostel se totiž pyšní díly od mistrů jako jsou Rosselino, Ghiberti, Benedetto da Maiano či Vasari. Španělská kaple, která je součástí kostela ukrývá ve svém interiéru neporušené fresky ze 14. století.

 

Zasypali jsme vás informacemi. A mohli bychom pokračovat. Florencie je nádherná a vzhledem k tomu, že byla kolébkou renesance, má se čím chlubit. Případnou poznávací dovolenou si tedy užijte naplno!

Autor: Ivana Havelková

 

 

 

      Čtěte také:  
     

Vše, co je důležité vědět před cestou do Toskánska

 
     

Florencie a nejdůležitější body dějin

 
     

Letiště Florencie – Peretola (FLR)

 
         

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 10.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.