Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co je důležité vědět před cestou do Toskánska

cs.wikipedia.orgNádherná scenérie, bohatá historie, kultura a významná produkce vína.  Slunečný kraj  Itálie by měl za život navštívit každý, aby si mohl vychutnat nádherné západy slunce s vynikajících  vínem.

Toskánsko ovšem není jen proslulá Florencie, ale také spoustu jiných zajímavých míst, které si nesmíte nechat ujít.

 

 

 

Florencie

 

A  není řeč jen o historických památkách. Ať se vydáte po Toskánsku s průvodcem nebo na vlastní pěst, každý den najdete nové místo, které stojí za zdržení. Naskytne se vám úchvatný výhled na zdejší vinice, venkovské usedlosti, průzračné moře a upravené pláže. 

 

 

Jestliže rádi popíjíte vínko, rozhodně nesmíte zapomenout navštívit oblast Chianti. Malebné vesničky, rozlehlé vinice a olivové háje vás naprosto okouzlí, navíc zde ochutnáte světově známé víno značky Chianti, které se tady vyrábí již od 18. století. Součástí vinice je i muzeum, které mapuje historii výroby a samozřejmě lze nahlédnou do míst, kde probíhají různé fáze výroby vína.

 

Toskansko

 Autor mapky - volné dílo

 Seznam měst v Toskánsku na Wikipédii

 

Když se řekne Toskánsko, většině přijde na mysl renesanční Florencie. Není divu, toto město bylo svého času nejvýznamnějším uměleckým a kulturním místem na světě, díky čemuž dnes můžeme obdivovat takové památky, jako jsou katedrála Santa Maria del Fiore, radnice Palzzo Vecchio nebo most zlatníků Ponte Vecchio. Tyto nejslavnější stavby Florencie doplňuje Galleria degli Uffizi, která má jednu z nejvýznamnějších sbírek obrazů na světě.

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Mezi nejznámější stavby Evropy patří bezpochyby Šikmá věž v Pise. Stejně jako Florencie, i Pisa patřila v minulosti k významným místům světa. Dnes je město proslaveno především náměstím Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků), na kterém se nachází Šikmá věž, ale za návštěvu stojí také další části města, kde najdete další úchvatné stavby.

 

en.wikipedia.org

Pisa, By edited by Johann H. Addicks (Photography of Johann H. ADdicks) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

 

Jedním z nejbohatších měst Toskánska je Arezzo, které je proslulé výrobou  zlatých šperků. Ale pravé bohatství, které město ukrývá, je především katedrála s vitrážemi ze 16. století a ruiny římského amfiteátru. 

 

Arezzo

 

Pokud se chcete vžít do italských tradic, rozhodně nezapomeňte navštívit koňský dostih, tzv. Palio, který se koná každoročně ve městě Siena. Město je zapsáno na seznamu UNESCO a je známé také díky charakteristickým cihlovým budovám.

 

Siena

Jestliže přemýšlíte, jak si užít toskánskou krajinu a zároveň památky, nebojte se cestování na kole. Regionem vede mnoho  cyklostezek, které propojují nejzajímavější místa a navíc se dostanete přímo do srdce přírody.

 


*Autor úvodní fotky - Michael Joachim Lucke - creative commons


 

Mohlo by vás zajímat:

Toskánsko - nejkrásnější oblasti v Itálii

Marche - Malé Toskánsko

Co navštívit při cestě do toskánského města Arezzo

Lucca - poklad Toskánska

Průvodce Livornem

Krásné město renesance - Florencie

Jak dlouho trvá let do Toskánska?

Starobylé město Siena

Jedinečný ostrov Elba

Města v Toskánsku

Last minute zájezdy do Toskánska

 

 

 

               
           

Čtěte také: Seznam letišť v Toskánsku

 
               

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.