Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Rozsáhlé město Lamezia Terme na jihu Itálie láká hlavně v létě davy turistů

V současné době poskytuje trvalé bydliště pro téměř 70 000 lidí. Rozprostírá se v oblasti Kalábrie v prudké Apeninské sníženině. Leží tedy částečně v horách a částečně přímo u Tyrhénského moře, konkrétně při zálivu Santa Eufemia, kde dominují písčité pláže.

Lamezia Terme vzniklo roku 1968 spojením dvou samostatných měst - Sambiase a Nicastro (v současné době společně tvořících centrum) a malé původní části.

 

 

 

 

 

Původní Sant´Eufemia di Lamezia tvoří jen nepatrnou část v horách. Trvale zde nepobývá téměř nikdo, podle místních je tato oblast pro všední život kvůli neustále stoupajícímu terénu nepraktická. Pro turisty jsou však úzké křivolaké uličky zajímavým cílem.

Současná část města zvaná Sambiase je od dob antiky známá jako lázeňské městečko.

Poslední a taky největší částí Lamezie je Nicastro. Je obklopená lesy a rozprostírá se na úbočí kopce. Stojí zde také rodinný palác na počest ženy Teresy Cordopatri dei Capace, která se svým odvážným vystupováním proti mafii roku 1995 dostala na titulní stránku novin.

 Nachází se zde také zřícenina hradu, který byl součástí „ochranného pásma“ (řetězec pevností a hradů ve směru sever – jih), v současné době je však turistům uzavřen.

 

           Mapa - openstreetmap.org

 

Na své si zde určitě přijdou obdivovatelé památek. Paláců, kostelů a jiných památek se zde totiž z minulých let dochovalo poměrně velké množství. Můžete se vydat například ke zdejší katedrále Cattedrale dei Santi Pietro e Paoli, nebo ke strážní věži řádu maltézských rytířů.

Mezi další hojně turisticky navštěvovaná místa patří například trosky cisterciáckého opatství Santa Maria di Corrazo, nebo několik dalších paláců v části Sambiase. Stará radnice či divadlo v centru města dodnes vzbuzuje obdiv u mnoha lidí.

Naopak kritiku sklízí zdejší relativně nová výstavba v centru. Údajně jsou zde velmi necitlivě asanovány starobylé uličky na úkor nové, nijak architektonicky zajímavé zástavbě.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Best places to visit, Lamezia Terme

 

Pro turisty se zálibou v historii je jako stvořené zdejší archeologické muzeum. Naopak lidé, kteří sem jezdí hlavně relaxovat, jistě ocení zdejší lázeňský komplex.  Mimo to je zde také možnost obdivovat zdejší všudypřítomné olivové háje, velké množství polností s vinicemi a skleníky pro pěstování ovoce a zeleniny.

 

 

 

       Ubytování v této lokalitě

      Tip na hotel: Sogni D'oro
Cena na noc pro dva - 1 350 Kč
      Tip na hotel: B&B La Vigna
Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
      Tip na hotel: B&B Sant'Eufemia
Cena na noc pro dva - 1 510 Kč

 

Zdejší hlavní obchodní třída vedoucí od  železniční stanice směrem do hor je poměrně rozsáhlá, přičemž nabízí spoustu různých obchodů a restaurací.

Dobré předpoklady pro hospodářský rozvoj celého regionu Kalábrie poskytuje především Mezinárodní letiště (Aeroporto Internazionale di Lamezia Terme Sant´Eufemia) v Lamezii, kudy zde každoročně proudí davy turistů. Díky strategické poloze města je zde také nepopiratelnou výhodou dobré dopravní spojení s celou  Itálií.

Podrobnější informace o tomto aeroportu čtěte zde

Nejužitečnější jsou zde hojně rozšířené železniční tratě a dálnice A3 vedoucí těsně kolem města.

Autor: Klára Ličmanová

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.