Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o italské Kalábrii

cs.wikipedia.orgSlyšeli jste o ní? Možná ne. Jde totiž o nejjižnější část  Itálie, a možná z toho důvodu na ni turisté tak trochu zapomínají. Cesta sem je sice dlouhá, ale pobyt zde pak stojí za to!

 

 

 

A možná právě díky tomu, že se jedná o velmi klidné místo, skrývá Kalábrie spoustu úžasných přírodních pokladů, a naopak - továrny, rozlehlá sídliště a nákupní centra zde nehledejte. Obklopeni nedotčenou přírodou můžete prožít pohádkově romantickou dovolenou, daleko od všeho turistického ruchu.

 

cs.wikipedia.org

   Autor mapky: volné dílo

 

 

 

Průvodce Reggio di Calabria čtěte zde

 

 

Monte Pollino. Tak zní název národního parku, plného krásných skal, keřů a volně pobíhajících koz. Ty se snaží schovat před sluncem někam do chládku. Studánky a polorozpadlé strážní věže pak hledejte v národním parku Sila

Za nejkrásnější městečko Kalábrie je považována Tropea. Je to centrum celé Kalábrie. Z pobřežní promenády si prohlédnete významnou doutnající sopku Stromboli. Nadchnou vás domečky, které jsou vytesány přímo ve skále u pobřeží. Večerní procházky v malebných uličkách tohoto města rozhodně stojí za to. Zakoupit zde můžete nějaké suvenýry, a především, vychutnat si atmosféru příjemného městečka.

 

 Tip na hotel ve městě Tropea:  Casa Vacanza del Sole Cena: 1258 Kč/noc pro 2

Stromboli

 

Pokud jste příznivci pálivých jídel, místní kuchyně vás rozhodně nadchne. Pálivé papričky a feferonky jsou součástí mnoha místních typických pokrmech. 

A samozřejmě nesmíme zapomenout na moře, které bývá vyhřáté až do konce září. V tomto období se zde nachází úplné minimum turistů, takže pokud toužíte po maximální relaxaci, září je vhodná doba, kdy tento kouzelný region Itálie navštívit. Navíc jsou ceny ubytování daleko příznivější, než v červenci a srpnu. Nádherné pobřeží má více než 800 km. Najdete zde oblázkové pláže, ale i ty s bělostným pískem. 

 

 

Zajímavost: V sezoně zde téměř nezaprší! V září můžete čekat maximálně čtyři deštivé dny. Počasí vám dovolenou tedy rozhodně nezkazí.

Ivana Havelková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Capo Vaticano (Itálie)

Rozsáhlé město Lamezia Terme na jihu Itálie

Letiště Lamezia (SUF)

Průvodce - Reggio di Calabria

Tropea - město na skále

Města v Kalábrii

Last minute zájezdy do Kalábrie

 

 

 


 

             
         

Čtěte také: Seznam letišť v Kalábrii

 
             

 


Vložil/a: Daniel Česák 18.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.