Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava ve Florencii

Florencie je metropolí  italského regionu Toskánsko a žije v ní 380 tisíc obyvatel. Městskou hromadnou dopravu do roku 2010 zajišťovaly pouze autobusy. V únoru téhož roku se Florencií rozjely první tramvaje – poprvé od roku 1958, kdy byly zrušeny.

 

 

Tramvajová linka T1 zajišťuje provoz hlavně v historickém centru. Jezdí tu ekologické vozy, které jsou poháněny akumulátory. Jízda celou trasou trvá 40 minut, základní jízdné je 1,50 Eura. Avšak pozor – pokud koupíte lístek u řidiče tramvaje, bude stát 2,50 Eura. Platnost této základní jízdenky je 90 minut.

 

Hlavní část MHD je provozována autobusy společnosti ATAF – v provozu je kolem sta linek. Jízdenky je možné zakoupit ve stáncích a trafikách. Jízdné má časový tarif: 90ti minutová jízdenka stojí 1,2 Eura (koupíte-li ji u řidiče, stojí 2 Eura), celodenní lístek můžete mít za 5 Euro a třídenní  jízdné vás vyjde na 12 Euro. Autobusy jsou v provozu do půl jedné v noci.

Veřejnou dopravu doplňují taxíky a městská  kola. Kolo si můžete vypůjčit zhruba za 3 Eura na den. Ve městě je zbudováno kolem 80 kilometrů cyklostezek.

K turistickým jízdám se hojně využívají Tuk Tuk tříkolky - říká se, že: "tuk tuk smrdí, řve, ale jede!"

 

Když se budete chtít dopravit z letiště do Florencie, využijte autobus ATAF spoj č. 62. Jízdenka lze koupit u řidiče, cena je 8 Euro.

K přepravě po městě i okolí si můžete pronajmout  automobil, objednávku lze provést na webových stránkách www.radicestujeme.eu/pujcovna-automobilu-on-line. Po vyplnění příslušného formuláře dostanete informace o dostupnosti a ceně auta.

 

Mapa - tramvajové linky, pro zvětšení klikněte

Autor: Arbalete openstreetmap.org opendatacommons.org/licenses/odbl/1.0, CC BY-SA 2.0, creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0,  Wikimedia Commons


 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Krásné město renesance - Florencie

   

10 míst, které musíte navštívit ve Florencii

   

Florencie: slavnosti a ubytování od 262 korun

   

Firenze Santa Maria Novella railway station

   

Letiště Florencie – Peretola (FLR)

    Kde se platí eurem?
     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.