Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Capri

CapriChystáte-li se do Itálie, konkrétně do Neapolského zálivu, zajeďte se podívat na Capri. Neuvidíte žádné vánoční sladkovodní ryby, zato budete obdivovat nádherné přírodní památky jen na 3 čtverečních kilometrech. Nádherný ostrov Capri je známý už z řecké mytologie a byl oblíbeným místem římských císařů.

 

 

 

 

 

Nejsnáze se na ostrov dostanete lodí z Forenta nebo Ischie. Lodě míří do městečka Capri a v sezóně jezdí s velkou frekvencí (20/den). Cesta na ostrov trvá 40 minut. Po ostrově se můžete pohybovat pěšky. Jsou zde velmi hezky značené cesty a provedou vás všemi krásnými zákoutími ostrova.

Přístav s městem na kopci spojuje lanovka. Na ostrově také fungují autobusové linky, které spojují přístavní město Capri s městečkem Anacapri. Cesta oranžovým autobusem s veselými italskými řidiči, řítícím se po úzkých silničkách na útesech, je úžasný zážitek, který bych ráda doporučila. Samozřejmě zde funguje i taxi služba.

 

místní autobus

 

A na co byste neměli při vaší návštěvě zapomenout. Procházkovým tempem můžete projít ostrov a navštívit majestátný Arc Naturale (skalní oblouk), Villa Jovis (vila císaře Tiberia) a další nádherné památky na ostrově. Ostrov se také pyšní velkým množstvím kostelů.

Moře v okolí ostrova je nádherně azurové. Při okružní plavbě okolo ostrova uvidíte známou Modrou jeskyni, která je 30 metrů vysoká a 54 metrů hluboká. Dovnitř se ale musíte dostat malým člunem, neboť vchod je pouze metr vysoký.

Při vašich toulkách uličkami ostrova Capri se zastavte v některém obchůdku, kde prodávají místní Limoncello (citrusový likér) a určitě ho ochutnejte. K místním dobrotám také patří citrónová, limetková a pomerančová čokoláda.

Zajisté si tento sluncem prozářený ostrov užijete a až slunce zapadne, tak ve městečku Capri rozhodně není čas jít spát.

 

Ostrov Capri, zdroj mapy - opesntreetmap.org

 

Nabídka ubytování v této lokalitě

Villa da Zara

Cena na noc pro dva - 3 250 Kč

Hotel Nautilus

Cena na noc pro dva - 4 020 Kč

pohled na Capri

Arc Naturale 

Arc Naturale (skalní oblouk)

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, ROB MARINO, Capri

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!