Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Capri

CapriChystáte-li se do Itálie, konkrétně do Neapolského zálivu, zajeďte se podívat na Capri. Neuvidíte žádné vánoční sladkovodní ryby, zato budete obdivovat nádherné přírodní památky jen na 3 čtverečních kilometrech. Nádherný ostrov Capri je známý už z řecké mytologie a byl oblíbeným místem římských císařů.

 

 

 

 

 

Nejsnáze se na ostrov dostanete lodí z Forenta nebo Ischie. Lodě míří do městečka Capri a v sezóně jezdí s velkou frekvencí (20/den). Cesta na ostrov trvá 40 minut. Po ostrově se můžete pohybovat pěšky. Jsou zde velmi hezky značené cesty a provedou vás všemi krásnými zákoutími ostrova.

Přístav s městem na kopci spojuje lanovka. Na ostrově také fungují autobusové linky, které spojují přístavní město Capri s městečkem Anacapri. Cesta oranžovým autobusem s veselými italskými řidiči, řítícím se po úzkých silničkách na útesech, je úžasný zážitek, který bych ráda doporučila. Samozřejmě zde funguje i taxi služba.

 

místní autobus

 

A na co byste neměli při vaší návštěvě zapomenout. Procházkovým tempem můžete projít ostrov a navštívit majestátný Arc Naturale (skalní oblouk), Villa Jovis (vila císaře Tiberia) a další nádherné památky na ostrově. Ostrov se také pyšní velkým množstvím kostelů.

Moře v okolí ostrova je nádherně azurové. Při okružní plavbě okolo ostrova uvidíte známou Modrou jeskyni, která je 30 metrů vysoká a 54 metrů hluboká. Dovnitř se ale musíte dostat malým člunem, neboť vchod je pouze metr vysoký.

Při vašich toulkách uličkami ostrova Capri se zastavte v některém obchůdku, kde prodávají místní Limoncello (citrusový likér) a určitě ho ochutnejte. K místním dobrotám také patří citrónová, limetková a pomerančová čokoláda.

Zajisté si tento sluncem prozářený ostrov užijete a až slunce zapadne, tak ve městečku Capri rozhodně není čas jít spát.

 

Ostrov Capri, zdroj mapy - opesntreetmap.org

 

Nabídka ubytování v této lokalitě

Villa da Zara

Cena na noc pro dva - 3 250 Kč

Hotel Nautilus

Cena na noc pro dva - 4 020 Kč

pohled na Capri

Arc Naturale 

Arc Naturale (skalní oblouk)

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, ROB MARINO, Capri

 

 

 

       
  Čtěte také:    
 

Hranice Itálie

Seznam měst v Itálii

 
 

Oblasti Itálie

Pět největších jezer v Itálii

 
       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.