Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak se dostat do Berlína

BerlínBerlín dnes patří mezi metropole významné především z hlediska kulturního, uměleckého a vědeckého. Každoročně proto přiláká miliony turistů. Pokud se k nim rozhodnete připojit i vy, to první, o co se budete zajímat, jsou možnosti dopravy. Které z nich můžeme využít?

 

 

 

Do Berlína letecky

Kdo je ochoten si připlatit za pohodlí, jednoznačně si rezervuje letenku. Z Prahy můžete být navíc v Berlíně již za necelou hodinu. Ověřte si nabídku letů do Berlína na tomto odkazu. Odletět z pražského Letiště Václava Havla je také finančně nejméně náročná možnost. Průměrná cena za zpáteční letenku se pohybuje zhruba okolo 2 600 Kč a lety zajišťje dceřiná společnost Lufthansy - Eurowings. (aktualizace: dočasně společnost nenabízí přímé lety)

 

Kdo to má blízko Bratislavy , měl by se zajímat především o nabídku irského nízkonákladového přepravce Ryanair, ceny zažínají na 10 Euro za jednosměrnou letenku.

 

Cesta do Berlína

 

Autobusová doprava do Berlína

Finančně nejvýhodněji pak vychází doprava autobusová. Na trase Praha – Berlín svoje linky provozuje hned několik dopravců. A to až 9x denně. Využít můžete služeb FlixBus (jízdní řád), Hellö Bus, Eurolines a RegioJet, která právě nově od roku 2016 provozuje až devět linek.

 

Charakteristické žluté autobusy vyjíždějí z pražského nádraží Florenc a odvezou vás na zastávku Am Funkturm. Což je výhodné z hlediska dostupnosti další dopravy, využít lze linky metra anebo zvolit rychlodráhu (S-Bahn).

Částky za zpáteční jízdenky se pohybují v rozmezí 500 až 1 000 Kč. Nejvýhodnější je samozřejmě si jízdenku koupit s dostatečným předstihem, a to nejlépe až měsíčním. A jak je na tom cestování autobusem z hlediska časového? Zhruba 350 km mezi Prahou a Berlínem zdoláte za přibližně pět hodin jízdy.

 

Autobusy společnosti Eurolines jezdí do Berlína od 390 Kč, doba cesty 4h 35m

 

Společnost Student Agency nabízí jednosměrné spoje za 480 Kč

 

Berlín a spojení vlakem

Denně je možné využít také vlakové spojení, a to prostřednictvím Českých drah. Ty odjíždějí z Nádraží Holešovice, případně též z Hlavního nádraží. Cíl cesty pak s největší pravděpodobností bude na Hauptbahnhof, a to po přibližně pěti hodinách cesty. Následně lze odtud velmi dobře pro další dopravu po městě využít opět S-Bahn, případně i autobusy. Jízdenka vás pak vyjde na částku cca lehce pod 800 Kč.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: Ubytování v Berlíně přes booking.com

Novou leteckou linku mezi Prahou a Berlínem spustí ...

Easyjet spustí novou linku mezi Vídní a Berlínem ...

Městská doprava v Berlíně

Hlavní vlakové nádraží v Berlíně (Odjezdy/příjezdy)

Mapa metra v Berlíně

 

 

 

Městské části - Berlín

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.