Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Sleduj pohyb letadel na radaru

radar, en.wikipedia.orgFlightradar24 je nejrozšířenější webový portál k sledování pohybu civilních letadel od jejich vzlétnutí až po přistání na cílovém letišti.

Vše vidíte přehledně na monitoru vašeho počítače, či mobilu. Služba byla spuštěna v roce 2006 původně jako koníček dvou amatérských avioniků ze Švédska.

Portál je dostupný přes webové stránky flightradar24.com jak na desktopech tak mobilech (iOS a Android). Plocha zeměkoule je znázorněna prostřednictvím Google map.

 

 


Funkce programu:

FlightRadar24, www.radicestujeme.euKliknutím na letoun se vypíší informace o letu: rychlost stroje, označení letadla, odletové a příletové letiště, další informace o letadle a fotky, celková vzdálenost letu a jakou vzdálenost letadlo už urazilo, společnost provozující let. Kliknutím na ikonku letadýlka vidíte dráhu letu.

Na mapě jsou zobrazeny i jiné než civilní letadla např. vrtulníky, ale bez bližších informací, ve vývoji je velmi zajímavá funkce - výhled z kokpitu pilota.

Modré kolečka na mapě znázorňují letiště.

 

Kromě programu FlightRadar24 jsou velmi rozšířené další radary: Planefinder a Radarbox24.

 

 

Tip na Arrivals/Departures: Hledáte dnešní odlety nebo přílety? Do vyhledávacího okýnka (najdete v pravém horním rohu monitoru) "Search" vypište  kód letiště. Hledaný aeroport se zobrazí jako modro bílá tečka a jejím rozkliknutím dostanete další informace: aktuální přílety/odlety, místní čas, teplota, letová historie aj.


 

     
  Mohlo by vás zajímat:  
 

Maximální rychlost letadel Airbus a Boeing

 
 

Jak vysoko létají letadla Airbus a Boeing

 
     

 

 

flightradar24.com - mapa letového provozu

FlightRadar24,

 

Podobný, ale méně známý je projekt https://planefinder.net/, do vyhledávacího okénka pro rychlé vyhledání napište číslo letu a objeví se let, který vás zajímá.

Planefinder

 

Webové stránky podobného ražení jako FlightRadar a Planefinder jsou www.radarbox24.com - dostupné na desktopech,  iOS a Android mobilní aplikaci.

Radarbox24

 

 

 

Čtěte také:

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

Wizz Air nově zavádí možnost rezervace letenek bez uvedení jména

Easyjet spustil prodej dálkových letů s přestupem. Nabídne letenky do Ameriky a Asie

Nej destinace aneb kam se nejčastěji létalo z Prahy v roce 2016

Wizzair - letecký plánovač výletů

Letenky na Kiwi.com

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 09.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.