Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nový letecký spoj z Prahy do katarského Dauhá

PRGDo katarského Dauhá rovnou z Prahy se budou nyní moci dostat zájemci se společností Qatar Airways. Pražské letiště tak získá další dálkový let. 

 

 

 

 

Nová linka Praha - Dauhá

Informace o záměru katarského dopravce se začaly poprvé objevovat již v roce 2013. K zavedení nové linky nakonec dojde od roku 2018.

Zmiňovaná společnost totiž plánuje zahájit expanzi na další trhy. Konkrétní datum nyní není známo, rovněž se ještě neví přesnější letový řád, nicméně by se podle již momentálně dostupných údajů mělo tak stát už podle toho letního.

Informace bez bližšího upřesnění pochází z oficiální tiskové zprávy právě pražského letiště.

 

PRG

 

Praha bude jednou ze dvanáctky nových lokalit, kam katarský dopravce rozšíří svou působnost. V opačném směru se naopak jedná o hned druhou destinaci v Perském zálivu, do níž existuje přímý let. Již v současnosti totiž cestující mohou absolvovat přímý let do Dubaje.

 

Další rozšiřování spojení

Stejně tak je rovněž známo, že spojení bude zajišťovat letoun Airbus 330. Pasažéři budou moci využívat rovněž navazující spojení do Austrálie a Asie, která dopravce poskytuje.

Dálkových linek existuje z Prahy stále více, konkrétně jich bude letos více než sto padesát. Nejvíce jich míří do Itálie, z měst jsou pak nejexponovanějšími cíli Moskva, Paříž a Amsterodam. Další pravděpodobnou destinací by mohl být záhy thajský Bangkok.

Právě dálkové linky jsou ty, které se významnou měrou podílejí na růstu pražského letiště. Podle odhadů by počet cestujících na něm letos mohl atakovat dokonce čtrnáct milionů. Loňská čísla dosáhla počtu třinácti milionů lidí.

 

Pětihvězdičkový dopravce v Praze

Prakticky navíc příchod Qatar Airways bude pro pražské letiště Václava Havla znamenat příchod jednoho z celosvětově vůbec nejlépe hodnocených dopravců. Svého času se navíc diskutovalo o tom, zda to nebude právě Qatar Airways, kdo zprivatizuje České aerolinie, nabídka však ze strany dopravce nakonec učiněna nebyla.

 


 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Dauhá (DOH)
 

Trasa

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nový letecký spoj z Prahy do katarského Dauhá

Qatar Airways zahájily lety na nejdelší lince na světě

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.