Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kam za zábavou ve čtvrti Camden Town?

 Camden Town se nachází v oblasti severozápadního Londýna a je to jedna z nejvýznamnějších částí. Je necelé 4 km od centra a nejrychleji se sem můžete dostat metrem linkou Northern Line, která je označena černou barvou. Cesta trvá cca 20 min na stanici “Camden Town” a vystoupíte přímo na hlavní ulici. Můžete se sem samozřejmě dostat i autobusem, který je mnohdy levnější, ale délka cesty je téměř dvojnásobná kvůli způsobeným zácpám na silnicích. 

 

 

 

   Camden je jedno z nejkrásnějších míst co mohou lidé v Londýně vidět. Je proslulý hlavně pro jeho Market poblíž Regent’s kanálu. Uvidíte zde různé druhy módy, ekcentrické postavy a umělce hrající na ulicích. Mimo jiné je to místo skvělé na fotografování, je tu spousta Street artu a nevšední architektury. Každý den projdou Camden Marketem tisíce lidí, častokrát se budete muset mačkat mezi lidma, ale to tomu dodává tu správnou atmosféru. Je to jedno z míst, kde stojí za to strávit klidně i celý den a rozhodně se nebudete nudit.

 

 

 

   Dva nejhlavnější důvody proč lidé chodí do Camdenu je jídlo a zábava. Když projdete hlavní ulicí do Marketu, tak jste v ráji co se týče jídla. Najednou nebudete vědět, kam jít nejdříve, protože jsou zde stovky stánků s národním i mezinárodním jídlem. Od itálských špaget přes různé burgery, sladké a slané palačinky, fish&chips až po mexické burrito. Naleznete zde i vegetariánské a veganské jídla. V podstatě cokoliv na co si vzpomenete. 

   Na živou muziku sem můžete zajít každý večer v týdnu. Dingwalls je jeden z nejpopulárnějších klubů a vstupenky na pořádané události můžete zakoupit na www.dingwalls.com. Další znamé kluby jsou např. Electric ballroom, Jazz Cafe nebo Green Note. Jako alternativa za kluby, je zde nespočet skvělých barů a hospod, kde můžete zároveň posedět s přáteli a poslouchat při tom život hudbu. Ty nejlepší jsou zaručeně Ice Wharf, Fifty Five nebo The Hawley Arms.

   Móda a nevšední obchody jsou další velká část Camden Townu. Můžete zde zakoupit oblečení, které není nikde jinde v Londýně a je zcela originální. Od romantických šatů až po metalové kožené bundy a mnoho dalších stylů. Rozhodně si příjdete na to své. Mimo oblečení se zde prodávají stovky dalších věcí jako jsou starodávné fotoaparáty, ručně vyráběné šperky, vinylové desky, různé suvenýry a nebo třeba ručně malované tenisky dle Vašeho přání. Nejznamější jsou takzvané Camden Stables v překladu stáje, které byli v 21. století předělány na nynější obchody. 

 

 

   Poblíž Camden Town se nachazí např. London Zoo (při rezervaci lístků online ušetříte 10 % oproti běžné ceně na přepážce), což je další místo kde strávit celý den. London Zoo je uprostřed Regent’s Parku a přes plot můžete uvidět žirafy, ale definitivně stojí za to si zaplatit vstupné a jít dovnitř.

Další místo pobliž je Primrose Hill. Je to park s vskutku překrásným výhledem na celý Londýn. Na Regent’s Canal si můžete půjčit loďku, kolo nebo se projít podél řeky.

 

 

                                     Tipy, kam za zábavou v Londýně

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!