Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde se natáčel film Padesát odstínů šedi?

Foto, en.wikipedia.orgPadesát odstínů šedi. Trhák, jehož trailer byl nejsledovanější filmovou upoutávkou roku 2015. Erotický snímek, který byl natočen podle románu E. L. James. Jestliže jste tento film viděli, jistě uznáte, že kromě lechtivých scén, jejichž posouzení nechám jen na vás, bylo k vidění mnoho nádherných míst.

Nejvíce scén z celého filmu bylo natočeno v kanadském Vancouveru. Město leží v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Zde se nachází luxusní apartmán, ve kterém se dílo natáčelo. 

Další záběry byly natočeny v Seattlu, přístavnímu městu ve Spojených státech amerických. Ve filmu můžeme vidět známou čtvrť Downtown, na náměstí Pioneer Square. Na plátně se úžasně vyjímá historická zástavba z konce 19. století. Město obklopují vody zálivu Puget Sound a Washingtonského jezera.

Město se také pyšní bohatou zelení. Nejznámější místo Seattlu, které ve snímku nesmělo chybět je Space Needle. Jedná se o dominantu města, věž vysokou 185 metrů!

 

Foto, en.wikipedia.org

   Space Needle

 

Nádherné a vzrušující okamžiky se odehrávají také v Aspenu, ve státě Colorado v USA. Aspen vždy byl velmi navštěvovaným turistickým místem, ale nyní, po odvysílání prvního dílu filmu "Fifty shades of Gray", jsou některá místa tohoto města opravdovou atrakcí.

Pro romantické snímky si režisérka filmu Taylor - Johnson vybrala francouzskou Riviéru, jedno z nejoblíbenějších rekreačních míst na pobřeží Středozemního moře

 

 
                  Mohlo by vás zajímat: Cestopis z města Seattle
 

 

Jestliže jste byli tímto filmem okouzleni pro jeho snímky na krásných místech, jistě se už můžete těšit na další díl "Padesát odstínů temnoty". Tvůrci filmu opět nezklamali, a na jejich výběru si dali velmi záležet. Opět se bude natáčet na jihu Francie. Druhý díl bude k vidění již v lednu roku 2017, premiéry třetího dílu se dočkáme v únoru roku 2018. 

Místa, která si filmový štáb vybral pro natáčení zůstávají ale prozatím tajná.

 

Autor: Ivana Havelková


 


*Autor úvodní fotky - By Dllu (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Autor další fotky - volné dílo

 

 Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.