Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Něco málo o městu Seattle

SeattleDneska budu psát o městě hudby. Možná k některým jiným městům světa toto přirovnání sedí více, ale pro mě je město hudby Seattle.

Městu vzdálenému asi 200 km od kanadských hranic, omývaného vodami ze zálivu Puget Sound na západě a na východě Washingtonským jezerem, se také přezdívá Smaragdové město. Asi podle zeleně, která se vyskytuje všude okolo. Už jenom hory Cascade Range s nejvyšší horou Mt. Rainer (4392 m) a nebo pohoří Olymp dělají z města výborné místo pro život. Oceán, hory, městské parky, mírné klima...a navíc zde najdete perfektní nákupní centra, ale to už se nebavíme o zeleni.

 

         Mohlo by vás zajímat: Přehled letenek z Prahy do Seattle zde

 

V největším městě státu Washington se zrodili a žijí velké hvězdy a známé osobnosti. Tak třeba u jezera Washington najdete sídlo Billa Gate, ve Viretta parku najdete Kurtovu lavičku (kořeny hudební skupiny NIRVANA a jejich členů hledejte v Seattle) a Jimi Hendrix měl také napsáno „Seattle“ v kolonce - místo narození.

Vzniknul tu také hudební styl Grunge, do kterého můžeme zařadit Nirvanu a Pearl Jam. Další zajímavostí je, že město se může chlubit sídlem Starbucks, proslulého kavárenského řetězce, které zde stojí již od roku 1921. A nebo obrovskými hangáry s letouny Boeing.

 

   

                Green Tortoise Hostel Seattle 

Cena za noc 889 Kč
   

 

Seattle

 

Co v Seattle navštívit?

Hudební město...Takže určitě nevynechte jedno z nejzajímavějších muzeí světa – Experience Music Project za 25$. Budova má tvar kytary a za stavbou stojí známý architekt Frank Gehry. Říká vám něco tančící dům v Praze?

 

 

V muzeu se stoprocentně nebudete nudit. Můžete si vyzkoušet hudební nástroje, dokonce nahrát vlastní CD. Možná v době, kdy muzeum navštívíte, zastihnete některou ze světových výstav. Nás čekalo celé oddělení AC/DC. Obdivujte kostýmy Madony, Jacksona, Jimiho a přečtěte si nejzajímavější informace o Nirvaně! Pokud žijete hudbou, měli byste o návštěvě vážně uvažovat. Po muzeu vyjeďte výtahem za 26$ na 185m vysokou věž, známou Space Needle. Naskytnou se vám nádherné výhledy na město!

Zajděte se podívat na staré tržiště – Pike Place Market, projděte se po waterfrontu a nenechte si ujít historické Pionneer Square!

Užijte si zelený a hudební Seattle!

 

Autor: Diana S.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky do Las Vegas s Alitalia

Dovolená v USA - přehled

Žádost ESTA pro občany České republiky

Přehled států v USA

Letiště v USA

Doba letu do USA

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.